Çözüldü Üstüne veri yazılan SSD'den veri kurtarılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rw1NNN

Hectopat
Makaleler
1
Herkese merhaba, arkadaşlar. Aklıma takılan bir soru var. Diyelim 500 GB bir SSD var ve üstüne Anvil Pro gibi programlarla 2 TB veri yazıldı. Bunu herhangi birisi geri getirilebilir mi tüm sektörlerdeki verilere yazmasına rağmen? Aklıma takıldı bu. Diyelim SSD'yi satmak için diskteki verileri güvenceye almak için üstüne 1-2 TB veri yazsak yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yok hocam ben de elle kendim yapmıyorum zaten. Anvilpro uygulaması var. Endurance testing kısmından SSD'ye kendisi otomatik veri yazıp siliyor. SSD ölüm testi videosunda kullanmıştı hatta Technopat. Oradan gördüm ben de.

Gerçekten merak ettim :D 10 TB veri yazsak her kim olursa olsun aşırı zor mu olur kurtarması?

Kimse kurtaramaz. Teoride ne kadar veri yazılırsa arta kalan verilerin kurtarma imkanı düşer ama ihtimali var. Gerçekte ise arta kalan verilerin üzerine belli bir miktar üzerinde(bu SSD'nin içindeki verinin miktarına bağlı olarak minimum değer değişebilir) veri yazılınca kurtarma imkan yok denecek kadar zordur. 10 TB veri yazmanı önermem çünkü SSD veya hard diskin ömründen gitme şansı olabilir.
@SamuelJester hocam peki ya telefondaki verileri kurtarması “imkansız” şekilde silebiliriz? PC ile aynı mantık mı? Mesela ben App Store’den hafızayı 3 4 kere doldurup silsem bilgisayar mantığındaki gibi mi oluyor? Ben böyle şeylere takıntılıyım maalesef niye bilmiyorum.

Geri
Yukarı