Üyelerin tutumları

''Ketçap mayonez'' ve ''çöp'' bir yere kadar ama şu ''200 lira ekle şunu al'' ''bütçeyi 500 lira arttır bunu al'' laflarına gıcık oluyorum. Adamın 200 lira daha bütçesi olsaydı zaten bütçe kısmında söylerdi değil mi? Para ağaçtan toplanmıyor.

Çöp kelimesi yerine göre gayet doğru bir itamdır. Ketçap, mayonez konusu ise bazı arkadaşlar mesela 4000TL dizüstü bilgisayar önerisi istiyor. Ama oyun da oynatsın, şunu da yapsın, bunu da yapsın deyince @Samotne Ciasteczka hocam ve bazen ben de diyorum ''ketçap, mayonez?''
Aslında suçlu burada benim. İlk kez ben kullanıp @Samotne Ciasteczka'yı etiketlemiştiim öneride bulunması için.

"200 lira ekle şunu al'' ''bütçeyi 500 lira arttır bunu al'' laflarına gıcık oluyorum.
Bunda genelde çok da bir sorun yok aslında. Konu başlığını açan üyenin inisiyatifine kalmış bir durum bu. Eğer ki üyenin uzun vadede yararına olacağını düşünüyorsam ve bütçe arttırma imkanı da varsa "Bütçenizi arttırmanızı öneririm" diyorum. Yoksa seçimimi bütçesi doğrultusunda belirler öyle önerimi yaparım. Tabii bu tutumunu genişletip sapıtanlar da var.

Kesinlikle haklısınız. Sadece kötüleme yapılıyor yerine önerme yapılmıyor. Mesela arkadaş Turbox'un bilmem ne bilmem ne sistemi alınır mı diyor başkası da alınmaz çöp diyor. Madem çöp yerine yenisini önersene! Öğrenmişler bir 'çöp' kelimesini dilinden düşürmüyorlar. Ek olarak o kişiler sürü psikolojisi ile yaşayanlardır. Bir ürünü forumda tanınan biri överse çok iyi, kötü derse çok kötüdür onlar için. Sebebini sormazlar çünkü işlerine gelmez.

Kesinlikle haklısınız. Sadece kötüleme yapılıyor yerine önerme yapılmıyor. Mesela arkadaş Turbox'un bilmem ne bilmem ne sistemi alınır mı diyor başkası da alınmaz çöp diyor. Madem çöp yerine yenisini önersene! Öğrenmişler bir 'çöp' kelimesini dilinden düşürmüyorlar. Ek olarak o kişiler sürü psikolojisi ile yaşayanlardır. Bir ürünü forumda tanınan biri överse çok iyi, kötü derse çok kötüdür onlar için. Sebebini sormazlar çünkü işlerine gelmez.
Soru: Turbox alınır mı?
Olması gereken cevap: Hayır.
Olabilecek cevap: Hayır, çöp.
Konuyu yanlış anlayanların cevabı: Hayır hocam bunu alın. Şunu alın.
Bu alınır mı sorusunun cevabı evet ya da hayırdır. Başka bir şey önerirsen konu dışına çıkarsın.

Bilgisi az da olsa var olan birisi: Arkadaşlar böyle bir sistem topladım iyimdir?

Aynı mesajı 100000 kez yazan ve hala zevk alan kullanıcılar: PSU çöp, SSD kronik sorunlu. Bütçeniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı