Moderatörün Haksız Tutumları

Moderatörlerden ne kadar memnunsunuz?

• Çok memnunum

Oy: 8 12,3%
  • Memnunum

Oy: 23 35,4%
  • Yani

Oy: 14 21,5%
  • Memnun değilim

Oy: 5 7,7%
  • Hiç memnun değilim

Oy: 15 23,1%

• Oy verenlerin toplamı
    65
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallah o kadarını bilemem ben hiç deneme yazmadım. Ben sadace eksik cümlelerde kullanılıyor diye biliyordum. Eğer dediğiniz gibiyse yöneticileri etiketleyip yardım isteyin. Mod. hatalarını onlar düzeltiyor. Ben alıntılamadığım bir yazı için 1 ay ceza almıştım. Bu forumda bulunan birinin vasıtasıyla konu açtırıp bu hatayı düzelttirmiştim. ''Bize Ulaşın'' kısmına da yazabilirdim. Ama oraya pek kimse bakmıyor galiba. İş yoğunluğu vb. sebeblerden olabilir. Haksızlık konusunda bir şey diyemeyeceğim. Ama emin ol eskiden daha fazla oluyordu. Şu an yine iyi yani. Cezalar 1 saate falan düşürüldü.

Her cümleden sonra üç tane nokta koydun diye ban yeme de 🤣

@apesh1t alıntıladığım kısım yanlış anlamaya müsait olmuş biraz. Öyle düşünmüyorsanız kusura bakmayın. Mesajımın ulaşmasını istediğim tek yönetici de siz değildiniz.

Buranın yöneticileri ve moderatörleri ne hakim, ne savcı, ne de cellad. İnsanlar bir suç işlediklerin de ceza verebilecek olan sadece devletin adalet mekanizmasıdır.

Gördüm evet. Konun birleştirilmiş. Kilitlenme kısmını bilemem tabi ama birleştirme daha uygun olmuş. İtirazınızı belirtin tabi. Bu en doğal hakkınız. Fakat işin içinde insan faktörünün de olduğunu gözardı etmemek lazım. Olabilir o moderatör hatalı düşünmüştür, başka bir moderatör veya yönetici gelip düzenlemiştir. Yani tek kişinin tekelinde olamaz zaten sistem. Mantıklı olmazdı zaten o zaman da:)

Elbette olamaz...

Kim, nasıl yetişsin onca şeye yani çok normal böyle durumların olması. Ben böyle durumlar olamaz demiyorum, olmamalı; olduğunda da bir yaptırımı, bir bedeli olmalı diyorum.

Moderatörlerin kafalarına göre at koşturduğu bir forumda kullanıcıların mağdur olmaması imkansız. Ki diyorum ya gelen yorumlarla da bunu daha iyi görüyoruz. Ortada bir memnuniyetsizlik, sosyal içerisinde hatalı diyebileceğimiz bir durum var ve bu açından moderatör arkadaşların keyfi uygulamalarına, kurallardan bağımsız şahsi kararlarına karşı bir yaptırım olmalı diyoruz.

Sözün özü: Burada kullanıcılarla değer kazanan, güzel ve değerli bir oluşum var ama bu oluşumda yer yer kullanıcılara karşı keyfi ve tepeden bir yaklaşım sergilenmekte... Bu durumun çözümü de yine buranın yönetimine aittir. Umarım dikkate alırlar çünkü burası daha iyisini hak ediyor...

1 saatlik olduğunu belirtmemin sebebi düşündüğünüz şey değil. Bu konu hakkında haksızlık yapılmadığını göstermek için. 1 gün de verilebilirdi, 1 hafta da. Öyle olsaydı o zaman haksızlık olabilirdi.

Konu sahibinin uyarı verilen mesajı bana denk gelseydi muhtemelen bildirim ile uyarı gönderirdim fakat her cümlenin sonuna üç nokta koyulduğu için verilen 1 saatlik uyarıda da bir problem görmüyorum.

Bu konuda sizi haklı buluyorum. Hatalı işlem yapıldığını düşünüyorum. Konuyu geri aldım.

Uzun uzadıya anlattığım çözüm konuları da var hocam, girip bakabilirsiniz. Her cümlenin sonuna üç nokta kesinlikle konulmaz ama anlatımı güçlendirmek adına kullanılabilir. Bu da bir hata değildir.

Bu konuya ne cevap yazılırsa yazılsın "burası böyle" hiç değişmedi hep böyleydi galiba hepte böyle kalacak. Bu durumdan hoşnut olmayan arkadaşlar ya sosyali bıraktı ya da benim gibi arada bir bakıp çıkıyor.

Şu yorum bile beni düşünmeye sevk ediyorken yönetimin cidden bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyorum.

Vallah o kadarını bilemem ben hiç deneme yazmadım. Ben sadace eksik cümlelerde kullanılıyor diye biliyordum. Eğer dediğiniz gibiyse yöneticileri etiketleyip yardım isteyin. Mod. hatalarını onlar düzeltiyor. Ben alıntılamadığım bir yazı için 1 ay ceza almıştım. Bu forumda bulunan birinin vasıtasıyla konu açtırıp bu hatayı düzelttirmiştim. ''Bize Ulaşın'' kısmına da yazabilirdim. Ama oraya pek kimse bakmıyor galiba. İş yoğunluğu vb. sebeblerden olabilir. Haksızlık konusunda bir şey diyemeyeceğim. Ama emin ol eskiden daha fazla oluyordu. Şu an yine iyi yani. Cezalar 1 saate falan düşürüldü.

Söz konusu şey bu değil, alacağım ceza vs. de değil. Haksız bir durum görüyorum ve burayı sevdiğim için bunu dile getiriyorum. Yoksa umrumda olmaz ve devam ederim. Dilbilgisi konusu da dediğim gibi değişik bir konudur. Bazı yanlışları kesin olarak söyleyebilmek çok zordur. TDK ile Dil Derneği'nin kapışmaları, ÖSYM sınavlarında bile yaşanan tartışmalar... Bunlar hep var ve hep de olacak çünkü dil statik bir yapıda değil, sürekli değişiyor ve ilkelerini de kendisi yaratıyor. Mesela "umurunda olmamak X umrunda olmamak" şimdi burada TDK orada ünlü düşmesi olmamış halini kabul ediyor ama diğeri de artık galat-ı meşhur halini almış bir kullanım ve bunu savunan dilciler de var... Tabii ki ve tabi ki yazımları da benzerdir mesela :D Az önce başka bir konuda bir moderatör arkadaş küçük bir düzeltme yapmış, olabilir... Bunlara takılmak değil, anlamak gerek.

O düzeltmeyi yapan arkadaş ceza verebilir miydi? Verebilirdi...

"Tabii ki" kullanımında bir hata yapmış, yanlış kullanım yaz cezayı :) Ama bakın burada tartışmalı durumlar olduğunu söyledim, bundan yana dert yanıyorum ben...

TDK ile diğer dilcilerin dahi uzlaşamadığı alanlarda, hassas konularda ya da yanlış olmayan durumlarda ahkam kesmemeli kimse. Olması gereken şey hatalı bir Türkçe kullanımını buradan uzak tutmaktır, herhangi bir tarafın dil misyonerliği yapmak değil :D

Her cümleden sonra üç tane nokta koydun diye ban yeme de 🤣

Tatlı bir hatıra diyerek çıkar giderim ne yapayım :D

Hocam ben Azerbaycanlıyım. Foruma ilk katıldığım dönemlerde sürekli hata yapıyordum. O yüzden de, sürekli uyarı (ceza) alıyordum. Şimdi daha az alıyorum :D
Yavaş yavaş Türkçemi ilerletiyorum ama yine de Türk okuma-yazma kurallarını tam bilmediğim için hata yapabiliyorum.

Hocam ben Azerbaycanlıyım. Foruma ilk katıldığım dönemlerde sürekli hata yapıyordum. O yüzden de, sürekli uyarı (ceza) alıyordum. Şimdi daha az alıyorum :D
Yavaş yavaş Türkçemi ilerletiyorum ama yine de Türk okuma-yazma kurallarını tam bilmediğim için hata yapabiliyorum.

Normaldir yaşadığınız durum. Azerbaycan Türkçesi, bugünkü Anadolu Türkçesinden bir hayli farklı yanlar da içeriyor :) Gramer açısından Rus etkisinden sanırım bizdeki kurallarla neredeyse hiç ilgisi olmayan durumlar da var. Ama kurallara uygun bir İstanbul Türkçesine sahip olmak Türkiye'de her daim avantaj sağlar.

Bilemiyorum bunu onaylar mısınız ama gerçekten tahmin ettiğim arkadaşın yeni konuyu da baltalaması benim için işin geldiği son nokta oldu.
Baltalama yok, olması için bir sebep de yok. Bir kasıt da yok, aynı şekilde olması için bir sebep de yok. Siz hariç günde yüzlerce üye ile ilgili işlem yapılıyor, eleştiri hakkınız tabii ki var ama iğlenemeye doğru eğilim olduğunda konuyu kilitliyoruz.
Daha henüz açılmış konuyu mesaj gönderimine kapatmak ne demek?!
Konu açılmadan kilitlenmedi. Eğer dediğiniz gibi olsa, benden önce 2 kişi yazamazdı.
Her neyse, alanı, uzmanlığı nedir bilmiyorum ama gayet bildiğim, hakim olduğum, okuduğum alanda gelip bir de atıp tutması, Türkçe konusunda ahkam kesmesi, yaptığı haksızlığın ardında durması cidden cana tak edecek bir durum.
Görebildiğim kadarıyla benim dışındaki arkadaşlar da gereksiz ve hatalı kullandığınız konusunda görüş bildirmişler. Buradaki sorun sizin hata yapmanız veya moderasyon hatası yapılması değil. Öncelikle sorunu kendinizde aramanız gerekiyor. Doğrudan şikayet konusu açmadan önce bilgi almak için direkt iletişime de geçebilirdiniz mesela. Doğrudan konu ile şikayet etmeyi tercih etmişsiniz.
Moderatörleri şikayet etme hakkımız var mı?
Sağ altta "Bize Ulaşın" var. Bunun için de konu açmanıza gerek yok.
Burada kafasına göre hareket edecek, kurallar dışına çıkıp işi keyfiyete vuracak moderatörleriniz bulunmaya devam edecekse açıkçası burayı sevmeme, ortamı beğenmeme rağmen buradan ayrılanlar arasına katılacağım. Bir forum sitesinde yetkili kadro bu kadar keyfi, başına buyruk olamaz, olmamalı...
Kurallar dışında bir uyarı almadınız. Gayet nizami bir durum. "Şuna bi 1 saat uyarı vereyim de başım ağrımasın" denilecek bir sebep de yok. Herhangi bir başka kasıt da yok.
Varsa bir şikayetiniz, "Bize Ulaşın" kısmından iletin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı