Ufak güneş paneli sistemi için öneriler

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Sadece 1 oda icin gunes paneli sistemi dusunuyorum ama elektrik watt amper hesaplarindan emin degilim. 1 bunun icin aciklama yapabilecek kisi var mi?

Mesela 1 tane 470watt 4200TL'ye gunes paneli var. Bir de 120watt 1200TL'ye var. Gunduz 8 saat gunes goruyor desek.(Muğla)

2 ne kadar enerji biriktirir ortalama bu bir akuye?
3 kac panel alirsam bir akuyu tamamen doldurur bir gunde? Ya da kaca kac oranla almalıyım? Bunun hesabını nasıl yapacagim?

Bir de soyle aküler var. 12v 60ah 900TL.

Ben sadece bir masaustu PC, ekran ve buzdolabi dusunuyorum. Ama buzdolabinda 350watt yil falan yaziyor.

4 bunun saatlik anlik hesabi nasıl yapilacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece 1 oda icin gunes paneli sistemi dusunuyorum ama elektrik watt amper hesaplarindan emin degilim. 1 bunun icin aciklama yapabilecek kisi var mi?

Mesela 1 tane 470watt 4200TL'ye gunes paneli var. Bir de 120watt 1200TL'ye var. Gunduz 8 saat gunes goruyor desek.(Muğla)

2 ne kadar enerji biriktirir ortalama bu bir akuye?
3 kac panel alirsam bir akuyu tamamen doldurur bir gunde? Ya da kaca kac oranla almalıyım? Bunun hesabını nasıl yapacagim?

Bir de soyle aküler var. 12v 60ah 900TL.

Ben sadece bir masaustu PC, ekran ve buzdolabi dusunuyorum. Ama buzdolabinda 350watt yil falan yaziyor.

4 bunun saatlik anlik hesabi nasıl yapilacak?
En başından başlayalım. Alacağın güneş panelinin önce verimliliği önemli. Sonrasında alacağın bataryanın kapasitesi. Sonrasında bu panel hangi aletleri çalıştıracak onları karar vermelisin ve günlük/aylık bazda hesabını yapman gerekiyor.

Geri
Yukarı