Çözüldü Güneş Paneli Sistemi Kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jumper

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, güneş panelleri hakkında pek bir bilgim yok. Odam için elektrik üretmek istiyorum. Rüzgar veya su ile üretemeyeceğimden güneşi seçtim. Bu işin maliyeti nedir ? Ve mesela 50 watt güneş paneli aldık bu saatte 50 watt mı üretiyor ? Bu kullanılmadıkça ne kadar depolanabilir ? Odam için ne kadarlık bir elektrik ihtiyacı var ? ( 3 tasarruflu lamba, ufak tefek elektrik yiyen şarj cihazları kendi yapacağım ufak klima benzeri ufak icatlar ve belki ileride bir bilgisayar)

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl olduğunu bilmem ama odanın veya paneli koyacağın yerin çok sağlam şekilde güneş alması gerekir.

Çatıya koyarım. (Urfa`da yaşıyorum Güneş sıkıntısı yok. :D )

Sana çok güzel bir önerim var. Şimdi 10-20 W güneş panel al. 12 v 9-14 A akü ve 3-5 metre şerit LED. Yapacağın şey şu Güneş paneli ile aküyü dolduracaksın sonra da elektrik kesilince veya gece olunca akü ile LED'i çalıştıracaksın. LED'i tavana çektin mi tamamdır. Mükemmel olur. Hatta ben bunun otomatik olarak tasarlamıştım. Elektrik kesildiğinde otomatik yanıyor.

Sana çok güzel bir önerim var. Şimdi 10-20 W güneş panel al. 12 v 9-14 A akü ve 3-5 metre şerit LED. Yapacağın şey şu Güneş paneli ile aküyü dolduracaksın sonra da elektrik kesilince veya gece olunca akü ile LED'i çalıştıracaksın. LED'i tavana çektin mi tamamdır. Mükemmel olur. Hatta ben bunun otomatik olarak tasarlamıştım. Elektrik kesildiğinde otomatik yanıyor.
Hocam helal olsun. Baya güzel fikirmiş. Mümkünse fotoğraf atabilir misiniz?

Yalnızca devreyi tasarladım dedim. :) Daha yapmadım. Yine de takipte kalın yapabilirim.

Peki devre tasarımını mümkünse atar mısınız? Ailemle konuşup böyle bir şey yapabilirmiyiz diye sormak istiyorum.

Projeniz gayet güzel teşekkür ediyorum. :)

Maliyeti nedir bu işin pek bilgim yokta ?

Bir odanın ihtiyacı olan elektrik ne kadardır ? (üstte yazdım eşyaları)

Bu konu altında toparlayabiliriz güneş paneli projelerimizi. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı