Ufo test sonuçları alarm veriyor

ASUS TUF B450 Plus 2 anakart kullanıyordum 1050 Ti ekran kartımla 1 yıldır sorunsuz kullanıyordum 3 ayda bir temizlik yapardım sorun olmazdı.
RTX 2060 ekran kartı aldım fişleri söktüm statik elektiriği boşalttım sisteme taktım anakarttan koku geldi garantiye gitti sıfır olarak bana anakart yolladılar aynısından sisteme bağladım açıldı sonra anakartın arkada plastigi var portların orada onu takmayı unuttum tekrar söktüm 10dk bekleyip elektrk akımı olmasın diye gücü iyice boşalttım taktım tekrar anakarttan koku geldi.
B550M-K anakart satın aldım sistem çalışıyor ama oyunlarda cok fazla takılma kasma hissiyatı var. Sürekli internet bağlantı kopukları yaşıyorum bu anakartta.Ani fps düşüşleri cok fazla sistemimde.
Kullandığım kasa ve PSU bayağı eski 6 yıl oldu. Corsair Carbide serisi CHAMP/SPEC-01 80Plus 600W kırmızı fanlı MidT ATX kasa.

ASUS TUF B450 Plus 2 anakart kullanıyordum 1050 Ti ekran kartımla 1 yıldır sorunsuz kullanıyordum 3 ayda bir temizlik yapardım sorun olmazdı.
RTX 2060 ekran kartı aldım fişleri söktüm statik elektiriği boşalttım sisteme taktım anakarttan koku geldi garantiye gitti sıfır olarak bana anakart yolladılar aynısından sisteme bağladım açıldı sonra anakartın arkada plastigi var portların orada onu takmayı unuttum tekrar söktüm 10dk bekleyip elektrk akımı olmasın diye gücü iyice boşalttım taktım tekrar anakarttan koku geldi.
B550M-K anakart satın aldım sistem çalışıyor ama oyunlarda cok fazla takılma kasma hissiyatı var. Sürekli internet bağlantı kopukları yaşıyorum bu anakartta.Ani fps düşüşleri cok fazla sistemimde.
Kullandığım kasa ve PSU bayağı eski 6 yıl oldu. Corsair Carbide serisi CHAMP/SPEC-01 80Plus 600W kırmızı fanlı MidT ATX kasa.
O halde bu UFO Testteki uyarıların sebebi yaşadığın ani fps düşmeleri. FPS stabil olmadığında böyle uyarılar verir.

Diğer yandan hangi parçanın sorunlu olduğunu çözemedim ama 2 defa anakartı bozulan bir sistemde PSU'dan şüphelenmek gayet normal. Öte yandan ekran kartı da 2 kez anakartı bozan voltaj akımından zarar görmüş olabillir. Hiç mavi ekran verdi mi?

Yok hiç mavi ekran vermedi.
Ekran kartını garantiye yollasam anakartıda yollasam.
Güzel yeni PSU alsam.
Sorunum sizce çözülür mü?
Oyunlarda ekran kartı kullanımı bayağı düşüp çıkıyor.
Monitör oyunlarda takılma yapar mı?
Monitörde yeni aldımda.

Yok hiç mavi ekran vermedi.
Ekran kartını garantiye yollasam anakartıda yollasam.
Güzel yeni PSU alsam.
Sorunum sizce çözülür mü?
Oyunlarda ekran kartı kullanımı bayağı düşüp çıkıyor.
Monitör oyunlarda takılma yapar mı?
Monitörde yeni aldımda.
Mavi ekran vermediyse ekran kartında problem olma ihtimali azalır ancak hazırda anakart ve PSU yokken ekran kartını da garantiye yollayın bir baksınlar isterseniz. Akım korumalı priziniz yoksa büyük ihtimalle PSU bozulmuş ve diğer parçaları bozmuştur. Bu yüzden, yeni bir PSU şart.

Akım koruma prizim maalesef yok.
Anakart siyahlaşma yok ama kokladıgımda ekran kartını taktım bölgenin orada hafif yanık kokusu vardı.
Garantiye yollayıp yeni PSU ile çalıştırmak en mantıklısı. Konu kapatılmasın sonuçları tekrar buraya yazacağım. Size çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Akım koruma prizim maalesef yok.
Anakart siyahlaşma yok ama kokladıgımda ekran kartını taktım bölgenin orada hafif yanık kokusu vardı.
Garantiye yollayıp yeni PSU ile çalıştırmak en mantıklısı. Konu kapatılmasın sonuçları tekrar buraya yazacağım. Size çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
Rica ederim. İsterseniz yeni PSU önerisi için konu oluşturabilirsiniz. PSU fiyatları çok uçuk ama yapcak bir şey yok.

PSU önerisi değil de kasayla birlikte içinde güzel PSU olan bir kasa almak istiyorum eski kasam bayağı küçük ve kablo kargaşası çok.
Ryzen 7 5700X FPS oyunlarında 500 FPS'lerde geziyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı