Çözüldü UHD 620 GTA V VRAM miktarı 8 GB görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

GGHOST

Hectopat
RAM
Samsung 2*8 gb Ram 16cl
Ekran kartı
Intel UHD Graphics 620
Anakart
HP 832A
İşlemci
Intel i3 7100U
Ekran kartim bu. Onceden bu kadar GB yoktu. RAM taktiktan sonra boyle oldu sanirim ya da bilmiyorum. Uzun zaman once oynarken 4 GB ya da 2 GB vardi, bu yuzden silmistim. Yeni RAM takinca tekrar denemek istedim. Normal mi acaba? Ekran karti Intel UHD Graphics 620.

HP Notebook - 15-bs013dx Product Specifications | HP® Customer Support PC bu ama dedigim gibi 8 GB ben ilave ettim.

20220607_115412.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normal, sistem kendisi otomatik RAM paylaşıyor dahili grafiğe. Bende de 12 GB RAM var ve HD620'ye 6 GB kadar VRAM paylaşıyor GTA 5'te. Sizin 16 GB RAM'in yarısını paylaşmış mesela :) Fakat söylediğim şeye dikkat edin; paylaşmış diyorum, atamış veya ayırmış demiyorum. Oyun haricinde paylaşılmış 8 GB VRAM'i normal bir şekilde kullanabiliyorsunuz. 128MB gibi bir VRAM sadece RAM'den alınmıştır, atanmıştır.
Entegre grafik kartları bellekleri için RAM kullandığı için RAM takviyesi yaptığınızda o miktarda artar. Fakat FPS'te çok büyük bir artış beklemeyin sonuçta entegre kartlar işleyebilecekleri miktar belli. Orada 8 GB yazsa bile emin olun o kadar kullanamaz.Yani FPS artışı olur fakat çok büyük bir artış olmaz.

Normal, sistem kendisi otomatik RAM paylaşıyor dahili grafiğe. Bende de 12 GB RAM var ve HD620'ye 6 GB kadar VRAM paylaşıyor GTA 5'te. Sizin 16 GB RAM'in yarısını paylaşmış mesela :) Fakat söylediğim şeye dikkat edin; paylaşmış diyorum, atamış veya ayırmış demiyorum. Oyun haricinde paylaşılmış 8 GB VRAM'i normal bir şekilde kullanabiliyorsunuz. 128MB gibi bir VRAM sadece RAM'den alınmıştır, atanmıştır.

Çözüm
Normal, sistem kendisi otomatik RAM paylaşıyor dahili grafiğe. Bende de 12 GB RAM var ve HD620'ye 6 GB kadar VRAM paylaşıyor GTA 5'te. Sizin 16 GB RAM'in yarısını paylaşmış mesela :) fakat söylediğim şeye dikkat edin; paylaşmış diyorum, atamış veya ayırmış demiyorum. Oyun haricinde paylaşılmış 8 GB VRAM'i normal bir şekilde kullanabiliyorsunuz. 128MB gibi bir VRAM sadece RAM'den alınmıştır, atanmıştır.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı