UHD 630 bilgisayar performansını etkiler mi?

Babapro21

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, UHD 630+ ekran kartımı kullanıyorum.
Ekran kartinin performans kismiyor yani FurMark puanına baktım rakiplerini geçiyor.
Ayni 2080-3070 falan geçiyor FPS ve puan olarak.
Ama aklima takilan soru şu: Oyun oynayınca ekran kartı arka plan uygulamalarinda UHD630 kullanılıyor.
Bu performansı etkiler mi? Bu ayarı BIOS'tan açtım.
Ha, bu arada işlemci normale gore daha fazla ısınıyor.
PC performansını etkiler mi? Teşekkürler.

Dediğinizi tam olarak anlamadım. Zaten görüntü kablosu ekran kartına takılı olduğu sürece UHD 630 devre dışı kalıyor.

Dediğinizi tam olarak anlamadım. Zaten görüntü kablosu ekran kartına takılı olduğu sürece UHD 630 devre dışı kalıyor.

Hayır ikisine de bağlı, HDMI UHD630'a.
DP da ekran kartına bağlı.
BIOS'tan sunu açtım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220623_203427.jpg
    IMG_20220623_203427.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 9
Hayır hocam. Oyunda iki kart beraber çalışmaz. Görüntü alabilirsiniz.

Çift monitör mü bağlı?

Bakin hocam attım ama bu.
Ekran kartına stres testi yapınca arka plandaki diğer seyleri islemci GPU'su açıyor ama diep IO oynayınca ekran kartıni kullanıyor ama ben istiyorum ki Windows da mining yaparken ekran kartı zirlansin geri kalanları islemci yapsın istiyorum.
Işlemci perf. Bana yeter CS'de 80-85FPS alıyorum o bana yetiyor onu nasıl yapabilirim?
Bazıları sadece çift monitör kullanarak yapabilirsin dedi ama yardimci olursanız iyi olur.
Ekranı 1|2 modda kullanıyorum.
Ikisi birbirine yardım ediyor.

Çift monitör mü bağlı?

Hayır cift monitör keske olsa o zaman ayrı ayrı kullanırdım ☹️

Mining hakkında bilgim yok. Fakat oyunda ikisi birlikte çalışmaz. Buna eminim. Mining ile ilgilenen arkadaşlar yardımcı olabilir.

Mining hakkında bilgim yok. Fakat oyunda ikisi birlikte çalışmaz. Buna eminim. Mining ile ilgilenen arkadaşlar yardımcı olabilir.

Yok hocam onu demiyorum.
Yani mining ekran kartını zorluyor.
O ekran kartı onla ilgilenirken ben oyun açınca hani ekran kartı oyunu da o açıyor, 1440p YouTube'u da o açıyor.
Işlemci basit şeyleri GPU'sundan kullanıyor.
Yani benim istediğim CS olmasa bile sadece 360p YouTube işlemci kendi GPU sunu kullansin.
Tek derdim o.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma UHD 630'u farklı bir ekrana bağlamak dışında fikir gelmiyor.

Aynen öyle olması gerekir. TV ve monitör ile deneyin.

Geri
Yukarı