UHD 630 hangi karta denk?

Krmdmrz

Hectopat
Arkadaşlar çok yerde araştırdım çok video izledim ama net bir şey bulamadım, sizin fikirlerinizi almak istedim.
Sistemim.
i5 10400.
16 GB RAM.
Ekran kartım şu anlık yok ve UHD 630 kullanıyorum.
Valorant'ta düşük ayarlarda ortalama 70-80 en yüksek 120 en düşük 60 FPS veriyor.
AC rouge düşük- orta ayarlarsa sabit 60 FPS veriyor.
Metro: Last light Redux düşük-orta ayarlarda 100 FPS veriyor.
Max Payne 3 yüksek ayarlarsa 20'lerde düşük ayarlarda +30 FPS veriyor.
Testleri 1080p olarak yaptım. İşlemci sıcaklığım da 40 derecelerde seyrediyordu. Size denediğim oyunları ve aldığım değerleri paylaştım.
Sizce UHD 630 hangi ekran kartına denk gelmektedir?

Yanlış bilgi
Arkadaşlar çok yerde araştırdım çok video izledim ama net bir şey bulamadım, sizin fikirlerinizi almak istedim.
Sistemim.
i5 10400.
16 GB RAM.
Ekran kartım şu anlık yok ve UHD 630 kullanıyorum.
Valorant'ta düşük ayarlarda ortalama 70-80 en yüksek 120 en düşük 60 FPS veriyor.
AC rouge düşük- orta ayarlarsa sabit 60 FPS veriyor.
Metro: Last light Redux düşük-orta ayarlarda 100 FPS veriyor.
Max Payne 3 yüksek ayarlarsa 20'lerde düşük ayarlarda +30 FPS veriyor.
Testleri 1080p olarak yaptım. İşlemci sıcaklığım da 40 derecelerde seyrediyordu. Size denediğim oyunları ve aldığım değerleri paylaştım.
Sizce UHD 630 hangi ekran kartına denk gelmektedir?

UHD 630 bir GPU değil APU dur CPU'ya gömülü bir ekran kartı işlevi görür o yüzden GTX ya da RX serileri ile kıyas yapılmaz AMD Vega APU'ları gibidir diyebilriz.

Peki bu değerleri veren GPU'lar hangileridir? Tabi ki APU sistemle bir GPU'yu kıyaslamak doğru olmaz ama bu grafik birimi şu GPU'dan daha iyi performans sağlıyor diyemez miyiz?

@DarkSpy UHD 630 bir GPU'dur. APU yani Accelerated Processing Unit, içinde hem CPU hem de GPU bulunduran ünitelere verilen isimdir. UHD 630 da aynı 3070 gibi bir GPU'dur, sadece discrete graphics card dediğimiz kartlara kıyasla çok daha düşük işlem gücüne ve güç tüketimine sahiptir, VRAM olarak da RAM'den beslenir, bu sayede de CPU ile aynı yerde bulunabilir ve soğutulabilir.
@Krmdmrz yaklaşık olarak R7 240 gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı