UK DRILL vs TR DRILL

TR Drillde ki yanlış kısmın tamamen para üzerine yapıldığı için kötü olduğunu düşünüyorum. Büyük isimler gibi kendini rap'e adasan zaten bir süre sonra başarı geliyor ancak bu işini para için yapan adamlar drill'in adını kirletti, TR halkı muhtemelen uzun süre önyargılı kalır.

TR drill = tıraşh
UK drill = real drill.

Drill aksak ritimlerin üstüne kick ve birazcık hi hat dizip isteğe göre FX (siren sesi vs.) Koyduktan sonra bu beatin üstüne sert ve bariton bir ses tonu ile gerçekten yaşadığı olayları sokak jargonu ile dile getirir. Genellikle suça bulaşan rapçiler yapar UK de. Ama ben ABD hiphopunu daha iyi buluyorum. Atlanta trap bana daha çok hitap ediyor. Bu konuda da migos grubu ve 21 Savage, metro boomin, moneybag, lil tjay, travis scott u dinlerim.

TR drill = tıraşh
UK drill = real drill.

Drill aksak ritimlerin üstüne kick ve birazcık hi hat dizip isteğe göre FX (siren sesi vs.) Koyduktan sonra bu beatin üstüne sert ve bariton bir ses tonu ile gerçekten yaşadığı olayları sokak jargonu ile dile getirir. Genellikle suça bulaşan rapçiler yapar UK de. Ama ben ABD hiphopunu daha iyi buluyorum. Atlanta trap bana daha çok hitap ediyor. Bu konuda da migos grubu ve 21 Savage, metro boomin, moneybag, lil tjay, travis scott u dinlerim.
TR'de drill yapmak için 1 gece karakolda kalmak yeterli.

TR'de drill yapmak için 1 gece karakolda kalmak yeterli.

TRdeki yapılan drill işler hit olmak için yapılıyor zaten çoğu da çöp. Türkiye'den artık fazla rapci dinlemiyorum. Bir dinlediklerim motive, khontkar, lil zey, bixi blake falan. Diğerleri sarmıyor. İşin özü zaten kulağım ABD rapine aşina olduğu için sagonun yaptığı şarkılar falan türkü gibi geliyor bana.

TRdeki yapılan drill işler hit olmak için yapılıyor zaten çoğu da çöp. Türkiye'den artık fazla rapci dinlemiyorum. Bir dinlediklerim motive, khontkar, lil zey, bixi blake falan. Diğerleri sarmıyor. İşin özü zaten kulağım ABD rapine aşina olduğu için sagonun yaptığı şarkılar falan türkü gibi geliyor bana.
Hocam ben şu yabancı rap'e alışamıyorum bir türlü, arada bir Eminemle Clouds açarım o kadar. Onun harici Jok,Hidra,İmpala falan takılıyorum genelde.

Hocam ben şu yabancı Rap'e alışamıyorum bir türlü, arada bir eminemle clouds açarım o kadar. Onun harici jok, Hidra, impala falan takılıyorum genelde.

Bende tam tersi jokeri hiç sevmem dinleyemem bile vallahi :D açsam yarısında bırakırım. Sıkıcı geliyor sound anlamında. Mix masteringe falan zaten özenmıyorlar. Hidra okey ama gerçekten son işleri vasat. Bir şu mülteci ile ilgili şarkısı hoş.

Geri
Yukarı