Ukrayna, Rusya'ya direnebilir mi?

Ukrayna bence fazla küçümseniyor. Yedeklerle beraber 1.2 milyon askeri olan 45m nüfusu olan tankını uçağını yapan bir ülke. Tamam elbette rus ordusu çok daha güçlü ama rus ordusu tüm gücünü zaten ukrayna sınırına yığamaz bir kısmını yığıyor ve Rusya saldıran taraf saldırı her zaman daha zordur savunmaya göre yani ben öyle kolay bir rus zaferi beklemiyorum açıkçası iki taraf içinde zor bir savaş olur. Umarım çıkmaz.

Ukrayna Rus Sistemlerini Kullanıyor, Sen Düşün. Rusya'nın Saldıracağını Düşünmüyorum.

Ukrayna NATO üyesi değil ve bu nedenle Rusya, Ukrayna´yı işgal etse bile NATO ülkeleri savaşa müdahil olmayacaklar. Rusya büyük ve güçlü bir ülke. Ukrayna Ordusu´nun birkaç gün dayanıp dayanamayacağı bile belli değil. Bunu görmek için askerî uzman olmaya gerek yok. Asıl soru şu; Putin çok ağır ekonomik yaptırımları ve uluslararası tepkileri göze alarak Ukrayna´yı işgal etmeye karar verir mi?

Hava gazı yahu dünyayı telaşa soktular birbirine diş gösterme çabaları.

Adamlar gerilla savaşı yapıyorlar. Normal herkesi almaları.

Gene de bu son kıvranışlari olmadığı anlamina gelmiyor. Rusya fazla bastiriyor birden yüklenmek yerine yavaş yavaş yükleniyor. İlk başta sivillere ateş açılmadı sonradan 50 Rus askeri öldürüldü ve 5 Rus uçağı düşürüldü, putin buna kızdı sanirsam sonra ne varsa saldırdılar sanırım.

Gene de bu son kıvranışlari olmadığı anlamina gelmiyor. Rusya fazla bastiriyor birden yüklenmek yerine yavaş yavaş yükleniyor. İlk başta sivillere ateş açılmadı sonradan 50 Rus askeri öldürüldü ve 5 Rus uçağı düşürüldü, putin buna kızdı sanirsam sonra ne varsa saldırdılar sanırım.
Arada çok güç farkı var buna bir şey demiyorum. Ama 1 gün olacak neredeyse ve rusya epey kayıp verdi ona rağmen ciddi bir ilerleme yok hatta bazı yerlerde durdurulduğu ve itildiği söyleniyor. Aynı zamanda Bayraktar merkezini vurduğunu söyleyen rusyanın araçları şu an bayraktarlarla vuruluyor. Ukraynanın gayet iyi savaştığını düşünüyorum. Böyle direnirlerse Rus ekonomisi bunu daha fazla sürdüremez

Geri
Yukarı