ULTIMA-5600X alınır mı?

Fiyatına değmez o fiyata 3060 Ti sistemler var biraz araştırmanızı öneririm. Hocalarım da tavsiye yaparlar telefonda olduğum için link gönderemiyorum bir sıkıntı oldu da.
Edit: Düzelttim şimdi linkleri bırakıyorum.
3060 la 3060 ti arasındaki fark nedir oyunlarda ciddi bir fps farkı olurmu ?
Fiyatına değmez o fiyata 3060 Ti sistemler var biraz araştırmanızı öneririm. Hocalarım da tavsiye yaparlar telefonda olduğum için link gönderemiyorum bir sıkıntı oldu da.
çok t
Hocam sistemler o kadar da pahalı değil. Wifi hakkında o zaman biraz bakayım hocam sizin için. En kötü wifi adaptörü alırsınız ki pahalı değil onlar çok da.

Bu paraya 3060 Ti almanız daha mantıklı olur. Sırf anakart Wi-Fi destekli olduğu için tercih edilebilir bir sistem değil.
Arkadaşın attığı bu Sinerji DA-S1 Ryzen 5 5600X 16GB 480GB NVMe M.2 SSD RTX3060Ti [Gaming PC] sistemde ASUS PCE-AC51 300Mbps PCI-e kablosuz ağ adaptör hediye yazıyor. Wi-Fi sorunu da çözülmüş olur.
bu harici ağ adaptörleri oyunlarda ping sorunu çıkartabilir diyorlar doğrumu

3060 la 3060 ti arasındaki fark nedir oyunlarda ciddi bir fps farkı olurmu ?

çok t

Çok bir bilgim yok ama şunu diyebilirim sırf anakarta gömülü olsun diye 3060 Ti'dan vazgeçmek çok çok kötü bir karardır. Arada baya fark var hocam abartmıyorum.
hocam zaten hesabı yeni açmışsınız bilginiz olsun bu forumda yazım kurallarına uymak zorunlu boş yere ceza ve uyarı yedim diye falan konu açmayın sonra. Dikkat ederseniz iyi olur.

çok t
Hocam sistemler o kadar da pahalı değil. Wifi hakkında o zaman biraz bakayım hocam sizin için. En kötü wifi adaptörü alırsınız ki pahalı değil onlar çok da.

Bu paraya 3060 Ti almanız daha mantıklı olur. Sırf anakart Wi-Fi destekli olduğu için tercih edilebilir bir sistem değil.
Arkadaşın attığı bu Sinerji DA-S1 Ryzen 5 5600X 16GB 480GB NVMe M.2 SSD RTX3060Ti [Gaming PC] sistemde ASUS PCE-AC51 300Mbps PCI-e kablosuz ağ adaptör hediye yazıyor. Wi-Fi sorunu da çözülmüş olur.

Bu harici ağ adaptörleri oyunlarda ping sorunu çıkartabilir diyorlar doğru mu?

Hiç kullanmadım bilmiyorum. Ama anakartın Wi-Fi özelliği olsa bile kablosuz bağlantıdan dolayı ufak ta olsa fazla ping alacaksınız Ethernet ile bağlanmadığınız sürece. Modemi odaya taşımanız daha mantıklı olur. Eviniz futbol sahası kadar büyük değilse 20 metre kablo işinizi görür.

Çok bir bilgim yok ama şunu diyebilirim sırf anakarta gömülü olsun diye 3060 Ti'dan vazgeçmek çok çok kötü bir karardır. Arada baya fark var hocam abartmıyorum.
hocam zaten hesabı yeni açmışsınız bilginiz olsun bu forumda yazım kurallarına uymak zorunlu boş yere ceza ve uyarı yedim diye falan konu açmayın sonra. Dikkat ederseniz iyi olur.
tamam peki,bana wifi anakartlı 3060 ti'ylı bir sistem önerirsen sevinirim.

Arkadaşların attığı Sinerji-H1vezZz en mantıklısı gibi duruyor. Bu arada odanıza ethernet kablosu çekme durumunuz varsa öyle yapın ben 25-30m'lik bir kablo ile modeme bağlıyım ve bir sıkıntı çıkmıyor. Harici wifi adaptörü ile ping bir tık daha fazla olabilir.

En baba anakartlardan birini kullanıyorum: ASUS ROG STRIX B550-E. Ona rağmen kendi WİFİ aparatıyla bağlanınca hayvan gibi pingim çıkıyor. Harici adaptörlerde de durum benzer. 2 bilgisayarım var, ikisi için de 15'er metrelik kablo çektim, sırf kopmalar yaşamamak için. Bu arada benim sistemlerim de 3060 Tİ'lı. 3060, 3060 Ti, 3070 ve 3080 deneyimlemiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki 3060 Ti oyun performansı olarak 3070'e çok yakın ve 3060'tan kat kat üstün. Arkadaşların attığı 3060 Ti'lı sistemlere yönelin.

Geri
Yukarı