Ultima 5600X ve 3060 Ti sistem alınır mı?

Hocam müsait misiniz bir sistem buldum da artık biraz tuzlu olsa da alacağım fakat özelliştirme kısmında yardımınızı almak istiyorum

Tabii müsaitim hocam. Atın bakayım.

Dosya Ekleri

• 911984F1-6A18-496B-BD3D-8A26F75F184B.png
    911984F1-6A18-496B-BD3D-8A26F75F184B.png
    162,3 KB · Görüntüleme: 51
18'e burayı almayı düşünüyorum biraz tuzlu gibi ama parçaların hepsini kaliteli seçmeye çalıştım

Bence overpriced bir sistem olmuş.

İşlemci --> 5600X
Anakart --> (minimum) B550M S2H (önerdiğim eğer bütçe var ise B550M Bazooka)
RAM --> PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB 3200MHz CL16
SSD --> XPG SX8100
Kasa --> NZXT H510 Elite RGB (kasanın iki çeşidi var istediğinizi seçin)
PSU --> kesinlikle ama kesinlikle XPG Pylon.

+

ID-Cooling SE-224-XT Black İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İsterseniz bu soğutucunun fanını çıkararak iki tane Arctic P12 takabilirsiniz. Hem daha sessiz hem daha performanslı olur.

Bu şekilde sistem hem daha ucuz hem de bence daha iyi oldu. Bazı parçalarda kaliteyi azıcık düşürdüm ama kesinlikle çöp parçalar tercih etmedim.

Bence overpriced bir sistem olmuş.

İşlemci --> 5600X
Anakart --> (minimum) B550M S2H (önerdiğim eğer bütçe var ise B550M Bazooka)
RAM --> PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB 3200MHz CL16
SSD --> XPG SX8100
Kasa --> NZXT H510 Elite RGB (kasanın iki çeşidi var istediğinizi seçin)
PSU --> kesinlikle ama kesinlikle XPG Pylon.

+

ID-Cooling SE-224-XT Black İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İsterseniz bu soğutucunun fanını çıkararak iki tane Arctic P12 takabilirsiniz. Hem daha sessiz hem daha performanslı olur.

Bu şekilde sistem hem daha ucuz hem de bence daha iyi oldu. Bazı parçalarda kaliteyi azıcık düşürdüm ama kesinlikle çöp parçalar tercih etmedim.
Ekran kartı Nvdia kullanmak istiyorum bu defa da çok mu pahalı olmuş kaliteli olsun diye bin TL fazla vereyim dedim ama bilemedim

Ekran kartı Nvdia kullanmak istiyorum bu defa da çok mu pahalı olmuş kaliteli olsun diye bin TL fazla vereyim dedim ama bilemedim

6700 XT 3060 Ti'dan daha iyi kas gücü olarak. Teknoloji bakımından da AMD NVIDIA'ya yaklaşmaya başlıyor artık RT AMD ekran kartlarında da açılabiliyor ve DLSS rakibi FSR var. İlla NVIDIA kullanmak isterseniz 3060 Ti bir sistem de bakabilirim.

Çünkü gerçekten o 18k'lık sistem overpriced.

6700 XT 3060 Ti'dan daha iyi kas gücü olarak. Teknoloji bakımından da AMD NVIDIA'ya yaklaşmaya başlıyor artık RT AMD ekran kartlarında da açılabiliyor ve DLSS rakibi FSR var. İlla NVIDIA kullanmak isterseniz 3060 Ti bir sistem de bakabilirim.
Hocam siz daha iyi bilirsiniz de 3060 ti almak geçiyor içimden birde diğer parçalar farklıydı aslında sistemin linkini de atayım ama ben önceden drop fps kaybı gibi sıkıntıdan iki sene Gül gibi sistemimde sıkıntı yaşadım o yüzden bir iki fazla olsun ama başım ağrımasın diye iyi parçalar eklemeye çalıştım ama sizin de onayınızı almak istedim
Hocam siz daha iyi bilirsiniz de 3060 ti almak geçiyor içimden birde diğer parçalar farklıydı aslında sistemin linkini de atayım ama ben önceden drop fps kaybı gibi sıkıntıdan iki sene Gül gibi sistemimde sıkıntı yaşadım o yüzden bir iki fazla olsun ama başım ağrımasın diye iyi parçalar eklemeye çalıştım ama sizin de onayınızı almak istedim

Sistem bu ama ben ram ssd yüzünden tekrar tekrar uğraşmak istemediğim için iyi parçaları tercih etmeye çalıştım

Hocam siz daha iyi bilirsiniz de 3060 Ti almak geçiyor içimden bir de diğer parçalar farklıydı aslında sistemin linkini de atayım ama ben önceden drop FPS kaybı gibi sıkıntıdan iki sene Gül gibi sistemimde sıkıntı yaşadım o yüzden bir iki fazla olsun ama başım ağrımasın diye iyi parçalar eklemeye çalıştım ama sizin de onayınızı almak istedim

3060 Ti da alınabilir tabii alınmaz diyemeyiz kesinlikle, isterseniz (her ne kadar felaket zamlanmış olsa da) konunun taa en başındaki 3060 Ti sisteme bir daha bakın. Dediğim gibi parçaları kaliteli sadece soğutucu takviyesine ihtiyacı var.

Sistem bu ama ben ram ssd yüzünden tekrar tekrar uğraşmak istemediğim için iyi parçaları tercih etmeye çalıştım

Hocam 18K biraz fazla yüklenmişsiniz sisteme 15-16K'ya hallettim ben :D

Anakart sizin seçtiğiniz gibi kalsın diğerlerini tercih etmesek daha iyi.
RAM için çok uçmuşsunuz gerek yok Corsair'a kadar. T-Force, PNY veya Kingston tercih etseniz yeterli zaten.
SSD konusunda fark etmez eğer bütçe var ise ve hız istiyorsanız 970 Evo Plus alabilirsiniz, ancak Kingston A2000 de kullanılabilir. Yanına bir de HDD alırsınız olur biter ancak Seagate HDD değil de WD Blue HDD'ler daha iyi.
PSU 650W kalabilir zaten NVIDIA'nın önerdiği 600W.
İşlemci soğutucuyu SE 224 XT White olarak seçip sonradan Arctic P12 fanlarını soğutucuya takarak (kendi gelen fanını sökün) daha iyi soğutma performansı alabilirsiniz.

Çok t
3060 Ti da alınabilir tabii alınmaz diyemeyiz kesinlikle, isterseniz (her ne kadar felaket zamlanmış olsa da) konunun taa en başındaki 3060 Ti sisteme bir daha bakın. Dediğim gibi parçaları kaliteli sadece soğutucu takviyesine ihtiyacı var.

Hocam 18K biraz fazla yüklenmişsiniz sisteme 15-16K'ya hallettim ben :D

Anakart sizin seçtiğiniz gibi kalsın diğerlerini tercih etmesek daha iyi.
RAM için çok uçmuşsunuz gerek yok Corsair'a kadar. T-Force, PNY veya Kingston tercih etseniz yeterli zaten.
SSD konusunda fark etmez eğer bütçe var ise ve hız istiyorsanız 970 Evo Plus alabilirsiniz, ancak Kingston A2000 de kullanılabilir. Yanına bir de HDD alırsınız olur biter ancak Seagate HDD değil de WD Blue HDD'ler daha iyi.
PSU 650W kalabilir zaten NVIDIA'nın önerdiği 600W.
İşlemci soğutucuyu SE 224 XT White olarak seçip sonradan Arctic P12 fanlarını soğutucuya takarak (kendi gelen fanını sökün) daha iyi soğutma performansı alabilirsi
Çok teşekkür ediyorum hocam

Geri
Yukarı