Ultrabook vs MacBook

7 ve 8 çekirdek arasında maksimum %10 fark var lakin çoğunlukla belli olmuyor. Mac'i eğitim indirimi ile alacaksanız PT'den alın. Evet harici SSD'nizi kullanabilirsiniz. İleride Bootcamp desteği gelince o SSD'ye Windows kurabilirsiniz. Veya dosya depolayabilirsiniz normal olarak.
PT nedir?

Pt'yi buldum galiba bir yetkili satıcıymış orada daha ucuza geliyor.

PT Bilişim dediğimiz toplu satım yapan Pozitif Teknoloji firması. Hem ellerinde stok olduğu için aynı veya ertesi gün göndermeleri, hem de eğitim indirimiyle Apple mağazasına göre (Apple eğitim indirimi dahil) daha ucuza satmaları yönünden olumlular. Garanti ve servis süreci Apple'dan farklı değil ve yetkili satıcılar. Bunun dışında Macbook bilgisayarlara dönüştürücüler gibi ekstra malzemeler alacağınız için Air alıp aradaki fiyat farkını bu dönüştürücü ve aksesuarlara yatırmanız mantıklı gibi. Yalnız dahili ram ve ssd boyutu değiştirilemediği için önceden iyi düşünüp karar verin bunlara.

ARM Matebook bekleyebilirsiniz. Bütçe nedir?

8000-10000 TL civarı bütçem var ARM Matebook'lar nedir?
Pt bilişim dediğimiz toplu satım yapan pozitif teknoloji firması. Hem ellerinde stok olduğu için aynı veya ertesi gün göndermeleri, hem de eğitim indirimiyle Apple mağazasına göre (Apple eğitim indirimi dahil) daha ucuza satmaları yönünden olumlular. Garanti ve servis süreci Apple'dan farklı değil ve yetkili satıcılar. Bunun dışında MacBook bilgisayarlara dönüştürücüler gibi ekstra malzemeler alacağınız için Air alıp aradaki fiyat farkını bu dönüştürücü ve aksesuarlara yatırmanız mantıklı gibi. Yalnız dahili RAM ve SSD boyutu değiştirilemediği için önceden iyi düşünüp karar verin bunlara.

Kesinlikle alın dediğiniz aksesuarlar var mı?

Bütçeye bağlı. Air ve pro arasında performans farkı bayağı azaldı. Onun dışında mikrofon ve touchbar farkı belirgin şekilde duruyor. Pil süresi farkı da var ancak bu arasındaki fiyat farkında değmez. İhtiyaçlarınızı belirleyip almanız ve ben bunu kullanır mıyım diye düşünmeniz yeterli. Bütçem yüksek olsa kesinlikle pro alırdım ancak bu gidişle air alabileceğim anca.
Mikrofon olarak bile ciddi bir fark yok. Yalnızca arkaplan sesleri biraz daha az denebilir Pro'da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4-5 tane büyük fark var; %20 büyük pil, Touch Bar, 61W şarj aleti, +100 net ekran parlaklığı ve fan. O fiyat farkına değecek bir şey yok, hatta Touch Bar'ı eksi olarak sayan bile var.
Kesinlikle alın dediğiniz aksesuarlar var mı?
Dönüştürücü almanız şart değil; USB, ethernet ve HDMI ile işiniz yoksa adaptöre gerek yok. Kullanıyorsanız piyasada 250-500 lira arasına güzel adaptörler alabilirsiniz. Onun dışında taşıma çantası, silikon klavye koruma gibi şeyler var ama size kalmış; olmazsa olmaz bir aksesuarı yok benim gözümde.

Geri
Yukarı