Günlük kullanım için MacBook vs Windows Ultrabook

Cupatra

Femtopat
Evet başlıkta da gördüğünüz üzere günlük kullanım için MacBook mu? Windows Ultrabook mu? Günlük kullanım dediğim ise internette gezinmek falan olacak. Windows Ultrabook'ların pil yönetimi konusunda gerek işlemci bakımından gerek de işletim sistemi tarafından daha kötü olduğunu biliyorum. Peki M1 olmayan MacBook'ların pil yönetimi nasıl? Ona göre ya eski nesil bir MacBook alacağım ya da Huawei Matebook tarzı bir cihaza yöneleceğim. Fikirlerinizi bekliyorum.

M1 olmayacaksa MacBook'a fazla fazla para vermeyi önermiyorum, Matebook daha iyi bir çözüm olabilir eğer gündelik kullanayım olacaksa.

Mac alacaksanız M1 işlemcili alın. Eski modellerde garip kronik sorunlar vs olabiliyor ve güncelliğini yitirmiş işlemcili modeller olacaktır. Tam bütçe belirtmezseniz bir tavsiye yapamam ancak 10bin TL civarlarına RAM'i de yükseltilebilen(uzun kullanım için) bir Windows daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ben açıkçası internette gezinmek için MacBook'a 14bin TL vermezdim. MacBook'ları daha özel amaçlar(yazılım, render, PS vs.) İçin öneririm. Onun dışında MSI modern, Lenovo Thinkpad modellerini öneririm.

Geri
Yukarı