Ultrawide Monitör Alınır Mı?

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar monitör arıyordum ararken LG markasının Ultrawide adıyla geçen 29 inç ekrana sahip monitörünü gördüm. LG 29UM68. Kullanacağım şeyler oyun edit ve film odaklı olacak. CS:GO tarzı oyunlarda geniş ekran olarak kullanılıyor. Sizce bu monitör alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende LG 25UM58-P modelini alıp almama konusunda kararsızım. Tavsiyeniz nedir acaba ? Oyun için 5 ms olması bi eksi yaratır mı 75 hz ultrawide ips bir ekranda oyun keyifli olur mu?

Alırken çok araştırdım ve vazgeçtim. Monitör yana doğru uzun ve eni 30CM anca gelir. Ayrıca 21:9 oran olduğu için FPS'i baltalar. Samsung 27CF390 model 24" Curved 72HZ 4MS monitör aldım ve çok memnunum. Şuan CF396 modeli var piyasada ve 390'dan tek farkı ayağının farklı olması. Bence bir bakın tavsiye ederim.

Arkadaşlar paramın tam oturmasını bekleyip ikinci el 144 HZ almaya karar verdim emek veren herkese teşekkürler :)

21:9 olması FPS i etkiler mi ?
Alırken çok araştırdım ve vazgeçtim. Monitör yana doğru uzun ve eni 30CM anca gelir. Ayrıca 21:9 oran olduğu için FPS'i baltalar. Samsung 27CF390 model 24" Curved 72HZ 4MS monitör aldım ve çok memnunum. Şuan CF396 modeli var piyasada ve 390'dan tek farkı ayağının farklı olması. Bence bir bakın tavsiye ederim.

Bunuda eledim ozaman bende de RX 570 var. Anlamıyorum eski monitörüm 720p bi monitör 10 sene kullandım ne bir tane ölü piksel ne bi arızası çıktı. Masadan düştüğü için ekran kırıldı öyle rahmetli oldu. 2 ayda 2 monitör değıştirdim sıfır aldım üstelik birinde ölü piksel ekraniın tam ortasında. Birinde de uyumsuzluk yaşadım. Teknoloji ne kadar artarsa ürün o kadar hassas oluyor gerçekten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı