Çift monitör yerine ultrawide alınır mı?

Ben bu monitörü kullanıyorum. Tadından yenmez.
Peki bahsettigim bu ekran ayirma olayi? Mesela 32:9 desteklemeyen bi oyunda kenarlarin siyah olmasini istemiyorum bu yuzden bu oyunu 21:9 veya 16:9 a alip kalan kismi da cift monitordeki 2. Ekran gibi pc de diledigim gibi takilabilecek miyim?

5120x1440p.. 4070 için biraz fazla bu.
2 adet 27 inc 2k cozunurluklu monitör bir nevi bence gayet yeterli olucaktir

Peki bahsettigim bu ekran ayirma olayi? Mesela 32:9 desteklemeyen bir oyunda kenarlarin siyah olmasini istemiyorum bu yuzden bu oyunu 21:9 veya 16:9 a alip kalan kısmı da cift monitordeki 2. ekran gibi PC de diledigim gibi takilabilecek miyim?

2 adet 27 inc 2K cozunurluklu monitör bir nevi bence gayet yeterli olacaktir.

Aslında VRAM'i yüzünden tam olarak 2K içinde yeterli değil ve siz neredeyse 4K bir çözünürlükten bahsediyorsunuz.

Peki bahsettigim bu ekran ayirma olayi? Mesela 32:9 desteklemeyen bi oyunda kenarlarin siyah olmasini istemiyorum bu yuzden bu oyunu 21:9 veya 16:9 a alip kalan kismi da cift monitordeki 2. Ekran gibi pc de diledigim gibi takilabilecek miyim?
Hayır tam ekran modunda oyunu ortalar. Pencere modunda dediğini yapabilirsin. Ekran bölme olayı iki cihazı ayrı ayrı takınca oluyor.

Hayır tam ekran modunda oyunu ortalar. Pencere modunda dediğini yapabilirsin. Ekran bölme olayı iki cihazı ayrı ayrı takınca oluyor.
İzledigim videoda tek bir ekran kartindan 2 adet displayport kablosunun ikisini de monitore bagliyor. Bu sayede cift monitor sistemi elde ediyor. Oyun vs actiginda obur ekran oldugu gibi masaustunu gosteriyordu sanirim cozum bu.

İzledigim videoda tek bir ekran kartindan 2 adet DisplayPort kablosunun ikisini de monitore bagliyor. Bu sayede cift monitor sistemi elde ediyor. Oyun vs actiginda obur ekran oldugu gibi masaustunu gosteriyordu sanirim cozum bu.

Evet 2 farklı sistem olarak algılıyor ve 2 tane masaüstü açılıyor kendim deneyimlemiştim.

İzledigim videoda tek bir ekran kartindan 2 adet displayport kablosunun ikisini de monitore bagliyor. Bu sayede cift monitor sistemi elde ediyor. Oyun vs actiginda obur ekran oldugu gibi masaustunu gosteriyordu sanirim cozum bu.
Evet bu oluyor ama çok anlamsız oluyor. Çünkü ekran büyük ve ortalanmadığında keyfi çıkmıyor. Ottalama yapınca kenarların siyah kalması rahatsız etmiyor bu arada.

Evet 2 farklı sistem olarak algılıyor ve 2 tane masaüstü açılıyor kendim deneyimlemiştim.
İste bunu ogrenmek istiyordum :)
Evet bu oluyor ama çok anlamsız oluyor. Çünkü ekran büyük ve ortalanmadığında keyfi çıkmıyor. Ottalama yapınca kenarların siyah kalması rahatsız etmiyor bu arada.
aslinda ihtiyaca gore degisir. Bu kadar para vermisken diledigim gibi kullanmak isterim. İster cift monitor gibi ister tek monitor gibi. Cevaplariniz icin tesekkur ederim bunu ogrenmek istiyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı