Uluslararası ilişkiler mi işletme mi?

Tregrast

Hectopat
Daha fazla  
Tercihler başlıyor ve ben bu iki bölüm arasında kaldım. İşletme bölümünü seçersem Kocaeli üniversitesi, Bursa Uludağ üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi üniversitesi arasında seçim yapacağım. Uluslararası ilişkiler için ise Kocaeli üniversitesi (gelmeyebilir ama şansım var), Karadeniz teknik üniversitesi ve Mersin üniversitesini düşünüyorum. Eğer bu üniversiteler iyi değil derseniz de planım iki bölüm arasından saydığım üniversitelerden birine gidip ilk yıl notlarımı yüksek tutmak için çabalayıp yatay geçiş yapmak olur. Bunu ele alırsak ne önerirsiniz acaba?

Keşke önceden görmüş olsaydım tek bir soru soracaktım. Öncelikle İzmir çok güzel bir şehir okumak için doya doya yaşamanı dilerim. İşletme bölümünü seçtiysen kesinlikle İngilizceni ana dilin seviyesine yaklaştırmaya bak bir an önce. Bunu ne kadar hızlı yapar ve ikinci dile geçersen bölümünden bağımsız süper bir eğitim hayatı geçirmiş ve önü açık bir hale gelirsin. Bol bol kulüplere katılmanı şiddetle tavsiye ediyorum ve Erasmus+ programından da kesinlikle faydalan. Başarılar.
Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme geldi

Yeni konular

Geri
Yukarı