Uluslararası Saraybosna Üniversitesinde okunur mu?

Tercih dönemi bitti zaten ama tercihte balkan üniversitesi hukuka baktım ancak bulamadım.Zaten büyük ihtimalle hukukta yine barajı geçebilmek gerekiyor yurt dışını tercih edebilmek için...Neyse hocam uzun lafın kısası ben bu sene istediğim sıralamayı elde edemedim tercihimi yine yaptım ancak kafama yatan biryer olmazsa gidebilme imkanım var yurt dışına...Ancak internette çok fazla bilgi kirliliği var siz araştırdıysanız beni de bilgilendirir misiniz?Polonyada vs.de de var deniyor siz neden Bosna yı tercih ettiniz ?

Merhaba, ıus'de okumak istiyorum. Orada okumuş veya bilgi sahibi olan arkadaşların her türlü tavsiyesine açığım. İngilizce öğretmenliği okuyacağım. Bosnada yaşam şartları, üniversitede hayat, yurtların hali vb. her türlü bilgiye açığım. Bu konuyu orada okuyan arkadaşımdan bir duyuma göre açıyorum. Duyduğuma göre yurt ilim yayma cemiyeti ve Ensar vakfı tarafından fonlanıyormuş ve haftanın çoğu günleri "toplantı" adı altında 2 saatlik bir konuşma oluyormuş ve bu toplantıları öğrencilerin ders saatlerine göre ayarlıyorlarmış. Toplantılara belirli süre katılmayınca "sözleşemenizde bunu da imzaladınız" diye tehdit ediyorlarmış. Duyduğum duyum budur. Bu yurda gitmeden ev tutamıyorsunuz da. Oturum izniniz oraya gittikten 4-5 ay sonra çıkmakta.

Şimdiden tavsiye veren herkese teşekkürler.
Bu sene yazılım mühendisliği için ben de ius'a gidiyorum ve "mecburi" bir şekilde ilim yayma cemiyetinin yurdunda kalacağım. Ben de inançsız birisi olarak bu konuda çok zorlanacağım zaten fakat yurt ile mülakat yaptım size her şeyi anlatayım: Öncelikle kesinlikle zorunlu namaz gibi şeyler yok. 2. olarak yurt fiyatına göre kalitesiz. Hem mimari olarak hem de iç tasarımı tesisatları olarak kalitesiz bir yurt. İBB'nin yurtları bin basar. 3. olarak haftanın 1 günü 1 saat sohbetler oluyor (zorunlu). Bu sohbet islami olmak zorunda değil. Örneğin çanakkale savaşı, boşnak tarihi, felsefe, din, gibi 1 saat zorunlu sohbet oluyor. Ve açık konuşmak gerekirse mülakatı hiç sevmedim. 2 tane adam yapıyor. Birisi sakallı biri zaten anlamışsındır ve sorduğu her soru çok garipti. Yok annenin mesleği ne yok baban ne iş yapıyor. Bi ara benim inançsız olduğumu anladıklarında bile dinimi öğrenmek istercesine garipleşitiler orda ben bi sert çıkış yapınca sustular. Uzun lafın kısası eğer yurda geleceksen 5 6 ay dişini sık sonra kendi evine çıkarsın çok daha rahat edersin. Emin ol o üninden mezun olduğun gibi avrupa kapıları ayağına gelecektir. Her güzelliğin bir zorluğu olur. 6 ay dişini sıkarsan halledersin. Hatta eğer gelmen net ise haberleşelim istersen.

Bu sene yazılım mühendisliği için ben de Ius'a gidiyorum ve "mecburi" bir şekilde ilim yayma cemiyetinin yurdunda kalacağım. Ben de inançsız birisi olarak bu konuda çok zorlanacağım zaten fakat yurt ile mülakat yaptım size her şeyi anlatayım: Öncelikle kesinlikle zorunlu namaz gibi şeyler yok. 2. olarak yurt fiyatına göre kalitesiz. Hem mimari olarak hem de iç tasarımı tesisatları olarak kalitesiz bir yurt. İBB'nin yurtları bin basar. 3. olarak haftanın 1 günü 1 saat sohbetler oluyor (zorunlu). Bu sohbet İslam'i olmak zorunda değil. Örneğin Çanakkale savaşı, boşnak tarihi, felsefe, din, gibi 1 saat zorunlu sohbet oluyor. Ve açık konuşmak gerekirse mülakatı hiç sevmedim. 2 tane adam yapıyor. Birisi sakallı biri zaten anlamışsındır ve sorduğu her soru çok garipti. Yok annenin mesleği ne yok baban ne iş yapıyor. Bir ara benim inançsız olduğumu anladıklarında bile dinimi öğrenmek istercesine garipleşitiler orada ben bir sert çıkış yapınca sustular. Uzun lafın kısası eğer yurda geleceksen 5 6 ay dişini sık sonra kendi evine çıkarsın çok daha rahat edersin. Emin ol o üninden mezun olduğun gibi Avrupa kapıları ayağına gelecektir. Her güzelliğin bir zorluğu olur. 6 ay dişini sıkarsan halledersin. Hatta eğer gelmen net ise haberleşelim istersen.

Hayırlısı olsun hocam, deneyimlerini aktarırsın..

Son düzenleme:
@S

Bu sene yazılım mühendisliği için ben de Ius'a gidiyorum ve "mecburi" bir şekilde ilim yayma cemiyetinin yurdunda kalacağım. Ben de inançsız birisi olarak bu konuda çok zorlanacağım zaten fakat yurt ile mülakat yaptım size her şeyi anlatayım: Öncelikle kesinlikle zorunlu namaz gibi şeyler yok. 2. olarak yurt fiyatına göre kalitesiz. Hem mimari olarak hem de iç tasarımı tesisatları olarak kalitesiz bir yurt. İBB'nin yurtları bin basar. 3. olarak haftanın 1 günü 1 saat sohbetler oluyor (zorunlu). Bu sohbet İslam'i olmak zorunda değil. Örneğin Çanakkale savaşı, boşnak tarihi, felsefe, din, gibi 1 saat zorunlu sohbet oluyor. Ve açık konuşmak gerekirse mülakatı hiç sevmedim. 2 tane adam yapıyor. Birisi sakallı biri zaten anlamışsındır ve sorduğu her soru çok garipti. Yok annenin mesleği ne yok baban ne iş yapıyor. Bir ara benim inançsız olduğumu anladıklarında bile dinimi öğrenmek istercesine garipleşitiler orada ben bir sert çıkış yapınca sustular. Uzun lafın kısası eğer yurda geleceksen 5 6 ay dişini sık sonra kendi evine çıkarsın çok daha rahat edersin. Emin ol o üninden mezun olduğun gibi Avrupa kapıları ayağına gelecektir. Her güzelliğin bir zorluğu olur. 6 ay dişini sıkarsan halledersin. Hatta eğer gelmen net ise haberleşelim istersen.

Merhaba dostum bende bilgisayar mühendisliği için gideceğim bu sene istersen konuşalım nereden iletişime geçebilirim seninle

Yeni konular

Geri
Yukarı