Giyim Under Armour UA Charged Pursuit 3 905 TL

400TL'yi geçmeyen kaliteli ayakkabı markası var mı?
O fiyatlara çok zor kaliteli ürün bulabilmek. Ancak bazı markaların da fiyatları abarttığını düşünüyorum. Örneğin Skechers'dan beğendiğim bir ayakkabı 1400 liraydı. 1400 lira ayakkabıya para verebilirim ama değeceğini düşünmedim.

Biraz daha araştırdığımda piyasada görece daha iyi denilen markalardan iki tane ayakkabı aldım benzer fiyata. Bence biraz da araştırmak gerekiyor. Ekonomideki dalgalanmalar yüzünden bazı markalar çok yüksekten fiyatlandırma yapıyor.

Benim aldığım dönem indirimlerle şu iki model 1.5K civarına geliyordu örneğin. Tommy olanı aldım ve gayet rahat.

Tommy Hilfiger Lightweight Knit Runner Collar Erkek Sneaker

O fiyatlara çok zor kaliteli ürün bulabilmek. Ancak bazı markaların da fiyatları abarttığını düşünüyorum. Örneğin Skechers'dan beğendiğim bir ayakkabı 1400 liraydı. 1400 lira ayakkabıya para verebilirim ama değeceğini düşünmedim.

Biraz daha araştırdığımda piyasada görece daha iyi denilen markalardan iki tane ayakkabı aldım benzer fiyata. Bence biraz da araştırmak gerekiyor. Ekonomideki dalgalanmalar yüzünden bazı markalar çok yüksekten fiyatlandırma yapıyor.

Benim aldığım dönem indirimlerle şu iki model 1.5K civarına geliyordu örneğin. Tommy olanı aldım ve gayet rahat.

Tommy Hilfiger Lightweight Knit Runner Collar Erkek Sneaker

Hocam arkadaşlarım 1400TL civarı ayakkabı aldığında oha gereksiz diyorum ve sen anlamazsın diyorlar. Cidden 300TL'lik ayakkabıyla 1500TL'lik ayakkabı arasında çok mu rahatlık farkı var? 1500TL olan masaj mı yapıyor yoksa benim arkadaşlarım uyduruyor mu?

Hocam arkadaşlarım 1400TL civarı ayakkabı aldığında oha gereksiz diyorum ve sen anlamazsın diyorlar. Cidden 300TL'lik ayakkabıyla 1500TL'lik ayakkabı arasında çok mu rahatlık farkı var? 1500TL olan masaj mı yapıyor yoksa benim arkadaşlarım uyduruyor mu?
Hocam rahatlık ayakkabının pahalılığı ile doğru orantılı değil her zaman. Hayatımda giydiğim en rahat ayakkabılar Reebok markaydı. O zamanlar Adidas satın almamıştı markayı, kendileri üretiyorlardı ve inanılmaz konforluydu. Çoğu spor markasından da uygundu fiyatı. Yıllarca Superstar denilen ayakkabıyı giydim okulda. Dünyanın en rahatsız ayakkabısıydı benim için. Converse keza aynı durumda.

O yüzden direkt fiyatla aynı orantıda değil ayakkabının rahatlığı. Hummel'ın bir ayakkabısı var 2 yıl önce 110 liraya almıştım, yukarıdaki Tommy ile aynı konforda. Marka kısmı biraz bizim statü gösterme merakımızla ön plana çıkıyor sanırım.

1400 liralık ayakkabı için sen anlamazsın diyenlerle de muhabbetini sınırlı tut. Öyle anlaşılmayacak bir şey yok çünkü. Modeli hoşuma gittiği için 3K'da verebilirim ama rahatlık vs. öyle durumlar yok fiyat arttıkça.

Fiyatı uygun, çok diyenler vs olmuş ancak TL'nin değersizliğini unuttular galiba. 50 USD ediyor, pahalı değil.

Geri
Yukarı