Çözüldü Undertale iyi son yapmak için normal sonu bitirmek şart mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Undertale iyi son yapmak için önce normal sonu bitirmek şart mı? Şartsa normal sonun Save'ini indirip sonra oyunu sıfırlayıp iyi sona göre oynasam olur mu?
İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum nasıl yaptığını tam detaylı olarak anlatır mısın?
Ve birkaç soru sormak istiyorum.
1- Normal sonu bitirmek kesinlikle şart mı?
2-Oyunu sıfırladım derken dosyalardan mı yoksa direk oyun içi menüden mi sıfırladın.

Lütfen dikkatli oku.
1-Normal sonu bitirmek şartmı onu bende çözemedim. Sanırım şart.
2-Oyunu oyun içi menüden sıfırladım, dosyalardan sıfırlamana gerek yok.
İyi sonu yaparken kesinlikle kimseyi öldürmemen lazım, papyrus savaşından sonra Papyrus'la flört etmeye git. Undyne savaşından sonra Undyne'a su ver sonra Undyne'nin evine git orada papyrus ile karşılacaksın gerisini oynarsın zaten :D.
Eğer sadece kimseyi öldürmeyip, kimseyle dost olmadan asgore ye çıkarsan yine asgore ile savaşıyorsun ve flowey sana arkadaş olmayı unuttun diyor. Bende bu hataya düştüm :(
kısaca özetlersek, normal sonu kimseyi öldürmeden yap sonra oyunu menüsünden sıfırla ve kimseyi öldürmeyip, herkesle dost olup iyi sona ulaş. Bu arada Papyrus'un evine gitmen yeterli olmaz. Papyrus'un evine gidip onunla flört etmen lazım.
Dostum nasıl yaptığını tam detaylı olarak anlatır mısın?
1- Normal sonu bitirmek kesinlikle şart mı?
2-Oyunu sıfırladım derken dosyalardan mı yoksa direk oyun içi menüden mi sıfırladın.

Lütfen dikkatli oku.
İyi sonu yaparken kesinlikle kimseyi öldürmemen lazım, papyrus savaşından sonra Papyrus'la flört etmeye git. Undyne savaşından sonra Undyne'a su ver sonra Undyne'nin evine git orada papyrus ile karşılacaksın gerisini oynarsın zaten :D.
Eğer sadece kimseyi öldürmeyip, kimseyle dost olmadan asgore ye çıkarsan yine asgore ile savaşıyorsun ve flowey sana arkadaş olmayı unuttun diyor. Bende bu hataya düştüm :(
kısaca özetlersek, normal sonu kimseyi öldürmeden yap sonra oyunu menüsünden sıfırla ve kimseyi öldürmeyip, herkesle dost olup iyi sona ulaş. Bu arada Papyrus'un evine gitmen yeterli olmaz. Papyrus'un evine gidip onunla flört etmen lazım.

Çözüm
Hayır, istediği gibi normal son yapabilir isterse 1 canavar hariç hepsini öldürebilir ( sansdan önce 1 canavar bağışlaması lazım) ama asıl olay Omega floweyi bağışlaması şart. ( Karşınızda bir Undertale ve Undertale au manyağı var)

Ben bağışlamadım, direkt öldürdüm. Nasıl olacak iyi son?

Hayır, istediği gibi normal son yapabilir isterse 1 canavar hariç hepsini öldürebilir ( sansdan önce 1 canavar bağışlaması lazım) ama asıl olay Omega floweyi bağışlaması şart. ( Karşınızda bir Undertale ve Undertale au manyağı var)
Peki dostum. Herkesi bağışlamalı mıyım? Yoksa kaç desem de olur mu?

Arkadaşlar Undertale da tüm sonları bitirmiş bulunmaktayım.
İyi son için yapmanız gerekenleri aşağıya yazıyorum.
Bu arada size tavsiyem ilk önce Genocide Ending'i yapmanız çünkü hem canavarlarda daha iyi savunma yaparsınız hem de Sans Fight'ta reflekslerinizi arttırmış olursunuz. Ölmemeniz açısından da bir + nız olur.

Spoiler vermiş de olabilirim ona göre okuyun:

1. Normal son yapın ve Flowey i bağışlayın.
2. Harabelerden çıkana kadar herkesi bağışlayın.
3. Toriel savaşında da eyleme gerek yok sadece bağışla kurtarıyor.
4. Papyrus savaşına kadar herşey normal sadece adam kesmeyin yeter.
5. Papyrus savaşında ilk başta eylemden flört filan edin sonra sadece bağışla yapın ölmeyin en sonda zaten o sizi bağışlıyor savaş bittikten sonra arkadaş olalım diyin ve evine gidin.
6. Evine gittikten sonra evin önünde onu bulacaksınız onunla konuşun sizi evine götürecek.
7. Biraz sağa sola tıklayın sonra odasına girin. Odasına girdikten sonra Papyrus ile konuşup Buluşma'yı başlatın. Sürekli iyi sözcükler kullanmanız yararınıza olacaktır.
8. Buluşmadan sonra Şelale'ye gidin.
9. Şelale'de herhangi bir boss fight hatırlamıyorum. Undyne e gelene kadar bağışlayın herkesi.
10. Undyne Savaşında ise Undyne sizi her kırmızı yaptığında Kaç'a tıklayın ve sıcak diyarlara doğru gidin.
11. En sonunda Undyne yere düşecek ona su verip Undyne'ın evine gidin. Hatırlarsanız Papyrus sizi arayıp buluşalım diyordu. Undyne'ın evini bilmeyenler için Napstablook un evinin yanında kendisi.
12. Spoiler olmasın evden sonrasını anlatacağım.
13. Çekirdek'e kadar herşey aynı sadece bağışlayın.
14. Çekirdekte tüyo vereceğim. Fazla canavarlara yakalanmamak için. Asansör yerinde Alphys size soldan gidin diyordu sağdan gidin. Sonra başka bir yol ayrımı var orada da dümdüz gidin. Sonra Alphys kaçıyor haritamda böyle bir yer yok diye. Orada sürekli Kuzey Batı ya gidip bulmacayı çözün. Bulmacadan sonra da geldiğiniz yolu takip edip Güney Doğu ya gidip köprüden geçin max. 5 canavarla karşılaşırsınız.
15.Mettaton Savaşı'nda EYLEM kısmını kullanarak Rating kasın. 10.000 Rating de sizinle arkadaş oluyor. Sonra geri gidin. MTT Hotel e kadar gidin. Sizi Undyne arayacak. Karaltan'a gidin.
16. Size mektup verecek bu mektubu Sıcak Diyar'a LAB in kapısına atın. Sonra Alphys ile buluşma başlayacak en sevdiğim yerlerden birisidir. Buluşmadan sonra LAB e gidin yerde mektup göreceksiniz okuyup yukardaki delikten geçin. True Lab e varacaksınız.

Kalanı Sizin ellerinizde yapabileceğinizi düşünüyorum. İyi günler dilerim.

Son düzenleme:

Dostum nasıl yaptığını tam detaylı olarak anlatır mısın ?.
1- Normal sonu bitirmek kesinlikle şart mı
2-Oyunu sıfırladım derken dosyalardan mı yoksa direk oyun içi menüden mi sıfırladın
Evet şart floweyi Dior zaten normal sonu bitirdikden sonra hiç kimseyi öldürmeden diye ve oyun ici sifirlaman gerek

bende şöyle omega flowey bosu çıkmıyor ama normal sonu 5 kere bitirdim sayarmı

Lütfen cevaplayın ben kötü son yapıyordum Undyne geçemedim sonra oyunu 1 yıla yakın bir süre bıraktım sonra tekrar başladım ve kötü sonu oyundan sıfırladım sonra normal son yaptım floweyi bağışladım ve o bana kötü son talimatları verdi ama ben iyi son yapmak istiyorum ve şu an flowey karşıma çıkmıyor. Şelaleye yeni geldim papyrusla uluştum falan. Devam edeyim mi iyi son olur mu?
Lütfen dikkatli oku.
LÜTFEN CEVAPLAYIN Ben kötü son yapıyordum undyne geçemedim sonra oyunu 1 yıla yakın bir süre bıraktım sonra tekrar başladım ve kötü sonu oyundan sıfırladım sonra normal son yaptım floweyi bağışladım ve o bana kötü son talimatları verdi ama ben iyi son yapmak istiyorum ve şuan flowey karşıma çıkmıyor.şelaleye yeni geldim papyrusla uluştum fln. Devam ediyim mi iyi son olur mu

Flowey'i bağışlamadım öldürdüm ve iyi son oldu. Normal son yapmanıza gerek var mı bilmiyorum Flowey ilk başta olmuyor ama oyunun sonunda yine geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı