Undervoltlu RX 570 84 derece oluyor

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kasam Phanteks P350X modeli. Kasa, masaüstünde dar olmayan ve pencerenin dibinde bulunan bir konumda. Yani hava alan bir yerdekran kartı ilk aldığımda undervoltsuz şekilde bu sıcaklıklara ulaşıyordu fakat şimdi undervoltlu halde bu sıcaklıklarda. Akşam saatlerinde sıcaklık genelde 70-75 arası oluyor. Bu havalarda bu değerler normal midir?

s1.png

Yaz başlarında undervolt yaptıktan sonra 75 dereceyi geçmiyordu gündüz saatlerinde bunu da belirtmek isterim. Ayrıca kasa da 2 adet fan bulunuyor. Biri önde diğeri ise arkadaki egzoz fan.
Soracak olan olursa diye de en stabil frekans değerlerim;

frekans.png

Kart Sapphire'in Pulse modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
benzer bir durum bende de var. hatta ben frekansı bile bayağı bir düşürdüm ve voltajları da 950 civarına çektim ancak

"Default performance tuning settings have been restored due to an unexpected System failture"​

diyor ve ayarlarımı da resetliyor... voltajları çok düşürmüşümdür diye 975 yaptım yine olmadı. herhalde yenisini alacağız artık, yapacak bir şey yok. psu da değişeceğim oyundayken siyah ekran ile donup resetliyor...

@FalconPolat İşin garip yanı fanları ben de 2000 RPM'e sabitledim fakat sıcaklık 84 derece olunca otomatik 2700'lere falan çıkıyor anlamadığım bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı