Unexpected Store Exception ve Critical Process Died Hataları

Karasakal61

Hectopat
Merhaba arada oyun oynarken ilk başta oynadığım oyun tamamen donuyor. Alt tab yapıp chrome geçiyorum ve 1-2 dakika sonra bilgisayar komple donarak kapanıyor ve konu başlığında belirttiğim mavi ekran hatalarını alıyorum. Hardisk, ram testleri yaptım bir sorun bulamadım. Minidump diye bir dosya varmış onu da buraya atıyorum. Sizce sorun kaynağı ne olabilir?

Paylaştığın dump dosyasında "UNEXPCTED STORE EXPECTİON" ve "Critical Process Died" hata kodu yok.

BIOS sürümünü güncelle. F51 sürümüne güncelle.

Bitdefender anti virüsünü kaldır.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaşırsın.

HDD/SSD'yi HD Tune yazılımı ile "error scan" testini yap. HD Tune yazılımı ile "health" sekmesini paylaş.

HDD Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini paylaş.

Paylaştığın dump dosyasında "UNEXPCTED STORE EXPECTİON" ve "Critical Process Died" hata kodu yok.

BIOS sürümünü güncelle. F51 sürümüne güncelle.

Bitdefender anti virüsünü kaldır.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaşırsın.

HDD/SSD'yi HD Tune yazılımı ile "error scan" testini yap. HD Tune yazılımı ile "health" sekmesini paylaş.

HDD Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini paylaş.
Bitdefender kaldırdım, sfc scannow adımlarını uyguladım, usb portları çıkarttım. Düne kadar hiç donma yapmamıştı, şimdi tekrar başladı. Bios f51 sürümü güncel. Hd tune ile hdd/ssd error scan tarattım full yeşildi hiç kırmızı veya sarı yoktu. Windows/minidump dosyası boş olduğu için şuan paylaşamıyorum. Mavi ekran geldiği zaman %0 da bir süre bekliyor hiç ilerlemiyor sonra anakart gigabyte logosu geliyo ve orda da donuyor, bende power tuşuna basılı tutup kasayı komple kapatıyorum, 10 saniye sonra sonra power tuşuna basınca pc açılıyor.
Bazen de please insert boot device and press any key hatası geliyor. Bu hata gelince de bios girip default ayarları uyguluyorum öyle açılıyo pc. Tuhaf bir durum bulamadım sebebini.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    142,5 KB · Görüntüleme: 19
  • 2.png
    2.png
    131,3 KB · Görüntüleme: 17
  • 3.png
    3.png
    138,9 KB · Görüntüleme: 16
Tamamdır.

Disklerde sorun gözükmüyor.

Tekrar mavi ekran alırsan ve dump dosyası oluşursa paylaş.

Dump dosyası olmadan pek bir şey diyemiyorum.

Geri
Yukarı