Çözüldü UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anil99

Centipat
Daha fazla  
Rica etsem benim Dump'ı da yorumlayabilir misiniz?

Dün 4 saatimi harcadım format attım kurtulamadım. Bugün 5 saatimi harcadım yine mavi ekran hatası alıyorum.

Sorunum ise inanılır gibi değil ve cinnet getirmek üzereyim.

Lenovo Y720 notebookum var, GTX 1060 ekran kartı ile birlikte. Ben notebookumu 4K TV'ye bağlı olarak kullanıyorum ve ayırma şansım da yok. TV'ye bağladığımda herhangi bir sorun yok, sadece TV'de göster diyorum ve kullanıyorum. Ancak ne zaman ki televizyonu kapatıyorum ya da HDMI kablosunu bilgisayardan söküyorum, cihaz kendi ekranına geçtikten birkaç dakika sonra ntoskrnl.exe'li BSoD almaya başlıyorum. Bu lanet olası şeye alışmıştım ki bugün Dump'a ACPI.sys'de eklendi. Bilgisayarı daha bugün kurdum ve tüm driverları da Lenovo, NVIDIA, Intel sitelerinden indirdim. Galiba NVIDIA Optimus'un, iki ekran arasında geçiş yapması ile yaşanıyor bu sorun ama nasıl çözebilirim bilmiyorum.

Buradaki konuları gördükten sonra Samsung Magician'ı ben de kaldırdım ek olarak TV'de de çözünürlüğü 1080PYE düşürdüm. Henüz test etme şansım olmadı tabii, çözüldü mü çözülmedi mi bilmiyorum ama çözülmemişse delireceğim sanırım :D

Bilgisayarı ilk defa da böyle kullanmıyorum. Kasım 2017'den mart 2020'ye kadar neredeyse her gün böyle kullandım ve sorun yoktu. Ne olduysa son birkaç ayda oldu. (Mart 2020- Ekim 2021 arası ne oldu diye merak eden olabilir, o tarihler arasında başka şehirde yaşıyordum, sadece notebook ekranını kullandım)

Çözüm
Dün televizyonun çözünürlüğünü düşürmüş ve Samsung Magician'ı kaldırmıştım. Bilgisayar sağ olsun dalga geçer gibi mavi ekran vermeye devam etti bugün. Dediklerinizi yaptım bakalım bunları sevecek mi.
Sağ olsun beni şaşırtmadı bilgisayarım ve bu işlemleri de yeterli görmedi. Şu hataları oyun oynarken alsam gam yemeyeceğim ama sırf televizyonu kapattım diye bunu görmek çıldırtıyor insanı. Yerine yenisini alabilecek olsam çekiçle parçalayacağım o derece sinirliyim. HDMI ile görüntüyü o aktarıyor diye lanet olası NVIDIA'yı devre dışı da bırakamıyorum.

Sistemde hız aşırtma var mı?

Ekran kartı sürücülerinizi DDU ile kaldırın ve başka bir sürümü tekrar kurun.

BitDefender kaldırın.

Sistemde hız aşırtma var mı?

Ekran kartı sürücülerinizi DDU ile kaldırın ve başka bir sürümü tekrar kurun.

Bitdefender kaldırın.

Hız aşırtma yok.

Dediğim gibi sıfırdan ve internetsiz kurdum. Geçen gün 496'lı bir sürüm yüklemişti NVIDIA, şimdi onu kaldırmışlar, 472.12 kurdum. DDU ile kaldır kur yapmaktan gına geldiği için format attım yine çözülmedi :)

Bitdefender'ı 4 senedir lisanslı kullanıyorum, onun neden olacağını pek sanmıyorum. Oyun bilgisayarı ama oyun bile yok bilgisayarda :)
Benim dumpı açtım, lm komutuyla bile bir şey bulamadı WinDbg :D

BlueScreenView'ın aksine dxgkrnl.SYS'de buldu suçu WinDbg. Bakalım nereye varacak bunun sonu :D

Son düzenleme:
Dün televizyonun çözünürlüğünü düşürmüş ve Samsung Magician'ı kaldırmıştım. Bilgisayar sağ olsun dalga geçer gibi mavi ekran vermeye devam etti bugün. Dediklerinizi yaptım bakalım bunları sevecek mi.
Sağ olsun beni şaşırtmadı bilgisayarım ve bu işlemleri de yeterli görmedi. Şu hataları oyun oynarken alsam gam yemeyeceğim ama sırf televizyonu kapattım diye bunu görmek çıldırtıyor insanı. Yerine yenisini alabilecek olsam çekiçle parçalayacağım o derece sinirliyim. HDMI ile görüntüyü o aktarıyor diye lanet olası NVIDIA'yı devre dışı da bırakamıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı