Unicode Olmayan Programların Dili Seçeneği Sorunu

CngzByy

Hectopat
Merhaba. Geçtiğimiz günlerde internetten bir anime oyunun demosunu indirdim. Dili Japoncaydı. Demo olduğu için sadece bir Chapter oynanabilir durumdaydı. O yüzden oynadım bitirdim animeyi izlemiş olduğum için hikayeyi biliyordum zaten o yüzden Japonca da olsa sorun olmadı bitirdim. Oyunu beğendiğim için steam yaz indirimlerinden faydalanıp orjinalini aldım. Fakat onda da dil Japonca. Ne denediysem Türkçe olmadı. İnternetten araştırıp bölge ayarlarından "unicode Olmayan programların dili" seçeneğini english(UK) şeklinde ayarlamam gerektiğini öğrendim.

Öyle de yaptım. Fakat bölge ayarlarından Unicode Olmayan Programların Dili seçeneğini değiştirince "yeniden başlatma gerekiyor" mesajını alıyorum. Onaylayınca bilgisayar kapanıyor ve yeniden açılmıyor. 2 günde 3 format attım PC'ye. Bunun bir çözümü yok mudur? Sorun nerede?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı