Unity 2 kişi nasıl oyun yapılır?

Rüzg

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Diğer konulara baktım ama ancak istediğim cevabı bulamadım. 2 kişi aynı anda Unity'den projeyi devam ettirmek mümkün mü? Mümkünse nasıldır? Cevap verirseniz sevinirim.

Diğer konulara baktım ama ancak istediğim cevabı bulamadım. 2 kişi aynı anda Unity'den projeyi devam ettirmek mümkün mü? Mümkünse nasıldır? Cevap verirseniz sevinirim.

Projeyi her seferinde kaydedip birbirinize proje dosyasını atabilirsiniz.

Birkaç yıl önce Unity collaborate özelliği vardı hiç kullanmadım ancak aynı anda dosyayı düzenleyebildiğiniz, birbirinizi görebildiğiniz bir özelliktir diye tahmin ediyorum. Şimdi yaptığım araştırmada öğrendim ki bu özelliği kaldırmışlar. Belki eklenti olarak benzer sistemler vardır araştırmak lazım ancak verimli çalışacağını zannetmiyorum. Şu anda bir proje üzerinde birden fazla çalışmanın en iyi yolu git kullanmak. Projeyi GitHub üzerinde saklayıp, değişiklik yapıldıkça yapılan değişiklikleri GitHub'a gönderebilirsiniz. Diğer kişi de GitHub üzerinden hızlıca değişiklikleri alabilir. Bu değişiklikleri alma olayı tek bir komut ile yapılabiliyor illa indirip projeye elle koyma zorunluluğu yok.

Perforce, GitHub, sourcetree vb. uygulamaları kullanabilirsiniz. Fakat 1 kişi yaptığı değişikliği gönderecek diğeri onu alıp yapabilir. Aynı anda 2 kişi 1 dosyada çalışamaz. Unity ile alakası yok tüm ortak geliştirilen projeler böyledir. UE vs. ne kullanırsan kullan sistem böyle işler.

Geri
Yukarı