Unity 3D ile mobil oyunda puanlama sorunu

Tamamdır ayrı bir prefab oldu.

1587225898019.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ozamam setactive false yerine -destroy(objenin adı)- yap obje yi yok et sonra objeyi tekrar oluşturmak için instantace(obje adı) yap oluşturacağın objeyi prefab yapmayı unutma daha detaylı bilgi için:

Anlamadığın yer olursa çevir gene anlamassan veya karışık gelirse DC verirsin oradan yardım ederim istersen :)

Edit: Yardım etmek çok isterim :D.

Bu dediğini yaptım bu sefer obje siliniyor fakat tam ortada spawn oluyor :D.

Dediğimi anlamadınız galiba. Spawn yaptığın class kodunu atar mısın? Detayli anlatayım.

Coll. Gameobject. Tag=="cups"
Tarafini anlamadım. Onu ne için yazdınız.
Bunu o kolon tekrar spawn olurken aktive etmeniz gerekir.

Tam olarak anlamadım :(

Dediğimi anlamadınız galiba? Spawn yaptığın class kodunu atar mısın? Detayli anlatayım.

Şimdi kupayı spawn etmek için hiç spawn kodu kullanmadım spawn olması için prefab ile birleştirdim yani sütünlar doğarken o da otomatik prefabın içinde olduğu için spawn oluyor ve buna ek olarak benim unuttuğum bu kupayı gizleyince bir daha doğmaması ilk 7 tane klon otomatik geliyor zaten.

1587229750816.png

Columlari tekrar tekrar oyuncunun önüne almıyor musun? Eğer sen columu yeni bir yerde oluştururken. Cups objesini true yapacaksın. Kodları atmassan havada kalır.

Bak burada sütuna yeni pozisyon atarken. Kupa objesini de true yapman lazım. Yani gameobject kupa tanimlayip dediğim yerde true yap. Ama bunun için de kupa ayrı prefab olmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı