Rehber Unity 5 Pembe Su Sorunu

Predator Titan

Kilopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Meslek
Developer
Profil Kapağı
1523184026
Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra tekrar Technopat'a geri dönüş yaptım. En son buraya konu açtığım zaman Ceza aldım, hem de 1 ay :)

Forumda birkaç kişide gördüğüm, benimde şahsen başıma gelen bir sorunun çözümünü göstermek istiyorum. Aslında sorunun çözümünü bir arkadaşa söylemiştim, ama foruma yeni üye olan ya da ziyaretçi olarak giren kişiler içinde yardımı dokunsun diye yazıyorum bunları.

Eğer anlamadığınız bir konu olursa yorum attınız kısa süre içerisinde geri dönüş yaparım.

İlk olarak bu sorun nedir ? Hangi sürümde ortaya çıktı ? Sorularına cevap vereyim.

Bu sorun tamamen yazılımsal bir sorundan kaynaklanıyor. Yeni gelen unity 5.3.5 sürümde bu sorun ortaya çıktı.

Gelelim sorunun çözümüne. Herkes bir water Prefabs'ını sahneye sürüklediğinde bu sorun ile karşı karşıya kalıyor.

Adı geçen sorun:
sorunne.PNG

Sorunun çözümü için adımlar;
1-Assets>Environment>Water>Water>Prefabs>WaterProDaytime objesini terraine sürükleyin.

2-Assets>Environment>Water>Water>Shaders>FXWaterPro. Script'ini açınız.

3-Açılan script'te Ctrl+F yardımı ile "unity_ObjectToWorld" cümlesini araştırın.

sorunçöz1.PNG

4-Resimdeki gibi script'i bulunuz, daha sonra işaretlediğim yeri şununla değiştirin "_Object2World".
sorunçöz2.PNG

5-Scripti bu şekilde düzenledikten sonra, Ctrl+S tuşu ile kaydediniz, ve oyuna dönün.
6-Artık sorunu çözdük.

sorunbitti.PNG

Eğer bir sorun ile karşı karşıya kalan olursa dediğim gibi yorum atsın geri dönerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun bi bende olmadı, shader larda sorun olursa o shader ı tekrar import ediyorum düzeliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı