Unity Build and Run... Deyince Mavi Ekran

lawny

Decapat
Makaleler
3
Merhaba, başlıkta gördüğünüz üzere Unity öğrenmeye çalışıyorum ve Build and Run seçeneğini kullandığım zaman oyun lacivert ekran şeklinde indiriyor.
Oyunun normal ekranını ve indirdikten sonra çıkan ekranını attım. Pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. (Yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. 😊)

Screenshot_22.png

Screenshot_21.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun Unity de game sekmesinde sorunsuz oynanıyor mu? Eğer öyle ise derlemede bir hata vardır. Ama değilse ki büyük ihtimal öyle, kameranin z indexi ile alakalıdır. z indexi -10 olarak ayarlayın sorun çözülür.

Artı -1 Eksi
Oyunun Unity de Game sekmesinde sorunsuz oynanıyor mu? Eğer öyle ise derlemede bir hata vardır. Ama değilse ki büyük ihtimal öyle, kameranin Z indexi ile alakalıdır. Z indexi -10 olarak ayarlayın sorun çözülür.

Henüz script ayarlamadım hazır şablon ile öğrenmeye çalışıyorum, evet game sekmesine girince oyun ekranı sorunsuz animasyon ekleyincede sorun olmuyor Z'i -10 yapıp geri dönüş yapacağım teşekkür ederim.
Unity'den kameraya tıklayarak ss atabilir misin?
gece unitye giriş yaptığımda paylaşacağım.

Oyunun Unity de Game sekmesinde sorunsuz oynanıyor mu? Eğer öyle ise derlemede bir hata vardır. Ama değilse ki büyük ihtimal öyle, kameranin Z indexi ile alakalıdır. Z indexi -10 olarak ayarlayın sorun çözülür.

Aynı sorunu yaşıyorum main kameramın Z indexi -10 olmasına rağmen aynı problemi yaşıyorum. Game sekmesinde 16:10'da normal görünüyor ve oynanıyor ama Free aspect yaptığımda mavi ekran geliyor bir buttonum var yalnızca o görünüyor. Ne yapmalıyım?

Aynı sorunu yaşıyorum main kameramın Z indexi -10 olmasına rağmen aynı problemi yaşıyorum. Game sekmesinde 16:10'da normal görünüyor ve oynanıyor ama Free aspect yaptığımda mavi ekran geliyor bir buttonum var yalnızca o görünüyor. Ne yapmalıyım?
Free Aspect çoğu zaman mantıksız bir seçim. 16:10'da kalması ve oyununuzu buna göre ayarlamanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Merhaba, başlıkta gördüğünüz üzere Unity öğrenmeye çalışıyorum ve Build and Run seçeneğini kullandığım zaman oyun lacivert ekran şeklinde indiriyor.
Oyunun normal ekranını ve indirdikten sonra çıkan ekranını attım. Pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. (Yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. 😊)

Eki Görüntüle 999170

Eki Görüntüle 999174
Build Settings gelin ve oraya eklenmiş sahnelerde sizin sahneniz var mı diye bakın. Bazen motorun verdiği boş sahneye ek açıp onun üstünden yapanlar var. Sizde onlardan biri olabilirsiniz.

Geri
Yukarı