Unity için C# öğrenmek

sıddııık

Centipat
Daha fazla  
Unity için C#'ı az buçuk öğrendim. Ama tek C#'ı öğrenmem durumunda sadece C# ile bir proje yapabilir miyim? Yani Unity'yi kullanmaksızın bana C#'ı öğrenmem ne gibi fayda sağlar?

İlk olarak yazılımda bir şeyi az buçukta olsa öğrendim deme. C# öğrenmek sana birçok fayda sağlayabilir. Backend ve frontend geliştirebilirsin. Server yazabilirsin veya desktop uygulamalar geliştirebilirsin. Bunlar dışında crossplatform mobil uygulama yazabilirsin.

Anladım tamamdır teşekkür ederim. Bir de neden "İlk olarak yazılımda bir şeyi az buçukta olsa öğrendim deme. " dediniz anlamadım?

Ben Unity'den ötürü biraz öğrendim de kendisini öğrenmemin ne gibi faydasının olacağını merak ettiğimden sordum sadece.

Genel olarak sektörde bir yazılım dilinin pure halini kullanmak çok yaygın değil. Bir ya da birden çok kütüphane kullanılıyor her iş alanında. Unity de kendi kütüphanesi ile çalışıyor. C# object oriented bir dil ve bence baya kullanışlı bir dil. Başka object oriented odaklı dillere geçişte sıkıntı yaşamazsınız. Az buçuk diye bir şey yoktur bu arada, belli bir seviyeye gelirsiniz ancak gelişim asla bitmez bu işlerde. C# ın kullanım alanlarını bir araştırın derim.

Ben gidip 80 tane video içeren konsol üzerinden C# serisi izlemiştim. Oyun yaparken neredeyse hiçbir işime yaramadı. Sadece operatörlerin mantığını anlamak işime yaramıştı int, if, for gibi şeyler. Bunları da zaten oyunu bir video yardımıyla yaparken öğreniyorsun. Senin bileceğin iş eğer kaliteli bir seri bulamazsan boşa vakit kaybetmiş olursun. O 80 videoluk zamanımı çok daha iyi videolar için harcayabilirdim.

Ben gidip 80 tane video içeren konsol üzerinden C# serisi izlemiştim. Oyun yaparken neredeyse hiçbir işime yaramadı. Sadece operatörlerin mantığını anlamak işime yaramıştı int, if, for gibi şeyler. Bunları da zaten oyunu bir video yardımıyla yaparken öğreniyorsun. Senin bileceğin iş eğer kaliteli bir seri bulamazsan boşa vakit kaybetmiş olursun. O 80 videoluk zamanımı çok daha iyi videolar için harcayabilirdim.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

1672402555742.png

arkadaşlar bu hatayı çözemedim

Geri
Yukarı