Unity için Javascript mi C# mı ?

recepjops

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben unity 3D ile oyun programlamaya başlamak istiyorum fakat programlama öğrenmek için c# mı yoksa Javascript mi öğreneyim.

Bakın deneyinlerimi açıklamak istiyorum. 5 yada 6 aydır ciddi olarak yazılımla uğraşıyorum. Ve kullanmanız gereken dil C# çünkü UnityScript(Javascript) başka bir yerde kullanılmaz. Ayrıca C# dili de Unity üzerinde farklı Visual Studio üzerinde farklıdır. Örnek olarak Rigidbody. AddForce GameObject gibi komutlar başka yerde kullanılmaz. Tabi yinede çok farklılık yok yani. Siz hangi konuda yoğunlaşıyorsunuz?

Bakın deneyinlerimi açıklamak istiyorum. 5 yada 6 aydır ciddi olarak yazılımla uğraşıyorum. Ve kullanmanız gereken dil C# çünkü UnityScript(Javascript) başka bir yerde kullanılmaz. Ayrıca C# dili de Unity üzerinde farklı Visual Studio üzerinde farklıdır. Örnek olarak Rigidbody. AddForce GameObject gibi komutlar başka yerde kullanılmaz. Tabi yinede çok farklılık yok yani. Siz hangi konuda yoğunlaşıyorsunuz?
Ben 2D online oyunlar geliştirmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı