Unity için Javascript mi C# mı ?

2D controller dersleri var Unity sitesinde. Önce 2D yürümeli zıplamalı bir oyun yapın. Daha sonra büyüsün online hayalleri. Bende başındayım işin ve uyarayım çok zor gelecek. Gece geç yatacaksınız ama projeyi arkadaşlarınıza sunduğunuzda ve gerçenten eğlenceli olmuşsa alacağınız güzel yorumlar 2. Oyuna itecek sizi.

2D controller dersleri var Unity sitesinde. Önce 2D yürümeli zıplamalı bir oyun yapın. Daha sonra büyüsün online hayalleri. Bende başındayım işin ve uyarayım çok zor gelecek. Gece geç yatacaksınız ama projeyi arkadaşlarınıza sunduğunuzda ve gerçenten eğlenceli olmuşsa alacağınız güzel yorumlar 2. Oyuna itecek sizi.
Peki C#'ı başlangıçta ne seviyede öğrenmeliyim ve kaynak önerileriniz nelerdir?

Unutmadan, C# tamamen öğrenemeyeceğiniz için (Aynı yaştayız yada ben 1 yaş küçüğüm) işiniz için ne lazım ise onu öğrenmeniz karlı olacaktır. Böyle böyle birikir. Tabi öyle gerisine gerek yok yapmayın. Öğrenmeye devam edin.

C# bir dildir, ve youtube üzerinde C# ı temel halinde anlatan bir kanal bulamazsınız(Sanırım). Hep .NET üzerinden anlatırlar, .NET ile öğrenip daha sonradan unity kütüphanesine geçersiniz. Unity - Manual: Unity Manual burada unity deki tüm sınıfların metodların açıklamaları var, ve çoğu örnek ile anlatılmış. Unity ile ilgili bulabileceğiniz en iyi kaynak burasıdır. Hiç kimse ben .NET i veya başka bir kütüphaneyi %100 biliyorum diyemez, ihtiyacı olduğu zaman araştırır, sonra uygularlar. Aynı şekilde algoritmalar da öyledir, bubble sort gibi algoritmaları bilmeniz faydanıza olacaktır, bende şu anda algoritma açlığı yaşıyorum :D yani performans ve kısa kod açısından algoritma becerisi gerçekten çok işe yarıyor.

Kısaca ilk başta, C# ın söz dizimini sonra nesne tabanlı programlama yapmayı öğrenin, en sonda algoritma araştırmaya başlarsınız, SOLID, object pooling ve sıralama algoritmalarını bilmeniz yararınıza olacaktır.(SOLID fazla önemli değil unity de, object pooling endless oyunlarda önemli, sıralama algoritmaları neredeyse her yerde ihtiyacınız oluyor.)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı