Unity ile oyun yapma nasıl öğrenilir?

Yaklaşık 1 aydır ara verdim. Kendi şirketimi ilerletmek için. Gelir hakkında pek bilgi vermek istemem fakat yaşıma göre iyi para alıyordum diyebilirim.

Yayinlattiginiz oyunlarda CPI ne seviyelerdeydi hocam onu soylemenizde sakınca olmaz herhalde. Ben de kendim yayinlasam mi diye dusunuyorum bazen 🤔

Kendiniz yayınlamaktansa iyi bir Publisher'e yayınlatmak ilk başlarda daha iyi bir seçim olabilir.

Anladım hocam. Peki mobilde hangi render pipeline kullansam daha iyi olur sizce? Gamma Color Space kullanmayi planliyorum ayni zamanda mumkun oldugunca fazla cihaz destekleyebilmek icin. Fazla soru sordum ama tecrubeli ve benim yaslarimda birinden ogrenmek en iyisidir diye düşünüyorum 😁👍

Unity'de networking için nasıl bir solution önerirsiniz hocam sizin gibi değerli bir Game developerı bulmuşken sorayım. Concurrent user başına düşen fiyatlar çok fazla bilinen networking çözümlerinde.

Daha çok hypercasual oyunlar üzerinde çalışıyorum. Fakat birkaç tane multiplayer oyunda yapmışlığım var. Ben oyunlarımda photon sistemlerini kullanmıştım.

Anladım hocam. Peki mobilde hangi render pipeline kullansam daha iyi olur sizce? Gamma Color Space kullanmayi planliyorum ayni zamanda mumkun oldugunca fazla cihaz destekleyebilmek icin. Fazla soru sordum ama tecrubeli ve benim yaslarimda birinden ogrenmek en iyisidir diye düşünüyorum 😁👍
Mobil için genellikle URP çok daha sağlıklı oluyor.

Hocam Photon en pahalısı. Siz bayağı iyi kazanıyorsunuz o zaman.
Dediğim gibi ciddi ciddi multiplayer bir oyunda çalışmadığım için fiyatlara çok girmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı