Unity üzerinden oyun yapmak nasıl öğrenilir?

Katılmıyorum. Buradaki soruların bir çoğu internette zaten var. Adam hiç araştırmadan direkt konu açıyor. Google'a yazsa 1 dakikada çözer ama burada1 saat bekliyor.
Bu soru için bile binlerce konu var. Bir çok yararlı makale, blog yazıları, videolar falan var. Araştırsa bir çok konuyu öğrenecek. Ama araştırma yeteneği olmadığından, insanlardan bekliyor.
Araştırırsın, istediğin sonuca ulaşamazsan konu açarsın bu kadar basit.
Adam RAM nedir, GPU nedir diye konu açmamış ki belki araştırdı ama istediği sonuca varamadı. Müneccim misin araştırıp araştırmadığından bu kadar emin olabiliyorsun?

Adam RAM nedir, GPU nedir diye konu açmamış ki belki araştırdı ama istediği sonuca varamadı. Müneccim misin araştırıp araştırmadığından bu kadar emin olabiliyorsun?
Bu baya komikti :D
Adamın tek dediği Unity ile oyun yapmak istiyorum.
Unity 15+ yıldır piyasada. Bu konu yıllardan beri tartışılıyor. Adam kendine uygun bir soru bile sormamış ki? Bu soruya cevap vermekte sormakta saçma.
xd.PNG

Baksana türkçe arattıgım halde 834 bin sonuç çıktı.
sondaki 4 basamağı atsan bile 83 tane mis gibi içerik var. Hemde türkçe.

Bu baya komikti :D
Adamın tek dediği Unity ile oyun yapmak istiyorum.
Unity 15+ yıldır piyasada. Bu konu yıllardan beri tartışılıyor. Adam kendine uygun bir soru bile sormamış ki? Bu soruya cevap vermekte sormakta saçma.
Eki Görüntüle 1062877
Baksana türkçe arattıgım halde 834 bin sonuç çıktı.
sondaki 4 basamağı atsan bile 83 tane mis gibi içerik var. Hemde türkçe.
E benim zeka dolu kardeşim burada açılan konuların hatta diğer tüm forumlarda açılan konuların %90'ı var internette. Bunun açılması da bir o kadar doğal. O kadar saçma,gereksiz konular var da kafayı buna mı taktınız? Madem saçma konuya girme yardım eden etsin sen etme seni bağlamaz kimin ne konuda yardım istediği.

E benim zeka dolu kardeşim burada açılan konuların hatta diğer tüm forumlarda açılan konuların %90'ı var internette. Bunun açılması da bir o kadar doğal. O kadar saçma,gereksiz konular var da kafayı buna mı taktınız? Madem saçma konuya girme yardım eden etsin sen etme seni bağlamaz kimin ne konuda yardım istediği.
Kim ne yaparsa yapsın beni ilgilendirmez. Ben adama açma demedim kardeş. Araştırmayı öğren diyorum. İleride acil bir işin olduğunda forumdan insanların yazmasını bekler durursun.
Madem saçma konuya girme yardım eden etsin sen etme seni bağlamaz kimin ne konuda yardım istediği.
O zaman insanlar buraya hiçbir şey yazmasın, konu açmasın. Nasıl olsa Google'da var değil mi?
Şu mesajına karşılık bu tepkiyi verdim kardeş. Konu sahibine yardım ettiğim mi oldu?

Oyun geliştirmek için başka kavramları da öğrenmeniz gerekiyor. Bu, oyunun içeriğine göre değişir.

Maalesef ki profesyonel olarak oyun geliştirmek için İngilizce öğrenmeniz gerekmekte. Zira yabancı kaynaklar daha geniştir. Ek olarak Unity sadece bir oyun motorudur. Motoru kullanmayı öğrenerek oyun yapamazsınız. Yapacağınız oyunla ilgili alanlarda programlama dilleri ve oyunun içeriğine göre animasyon, grafik tasarım, çevre tasarımı gibi kavramlarla da ilgilenmeniz gerekecek.

Katılmıyorum. Buradaki soruların birçoğu internette zaten var. Adam hiç araştırmadan direkt konu açıyor. Google'a yazsa 1 dakikada çözer ama burada1 saat bekliyor.
Bu soru için bile binlerce konu var. Bir çok yararlı makale, blog yazıları, videolar falan var. Araştırsa birçok konuyu öğrenecek. Ama araştırma yeteneği olmadığından, insanlardan bekliyor.
Araştırırsın, istediğin sonuca ulaşamazsan konu açarsın bu kadar basit.

Hocam bende biliyorum BTK akademiyi, YouTube'daki kanalları, Udemy'deki kurslar sadece alan varsa veya başka bir yerden öğrenen varsa fikirlerini merak ettim bu kadar. Burada zaten forum sormak istediğini sorarsın. İnsanlar Minecraft'ta düşük FPS alıyorum demesine bir şey demeyip bana kızmanız cidden hoş değil.
Oyun geliştirmek için başka kavramları da öğrenmeniz gerekiyor. Bu, oyunun içeriğine göre değişir.

Maalesef ki profesyonel olarak oyun geliştirmek için İngilizce öğrenmeniz gerekmekte. Zira yabancı kaynaklar daha geniştir. Ek olarak Unity sadece bir oyun motorudur. Motoru kullanmayı öğrenerek oyun yapamazsınız. Yapacağınız oyunla ilgili alanlarda programlama dilleri ve oyunun içeriğine göre animasyon, grafik tasarım, çevre tasarımı gibi kavramlarla da ilgilenmeniz gerekecek.
Tamam hocam sağolun.

Ben öncelikle kendim bir kurs takip ederek oradaki oyunu yapmıştım. Ardından o kursun bittiği yerde oyunu kendi kafamdaki şeylerle ilerletmeye çalışmıştım. Ardından onu bırakıp kendi kafamdaki oyun için her mekaniği arayıp öğrenerek ilerlemiştim. En basitinden karakter nasıl hareket ettirilebilirden alan etkili skill nasıl vurulur vesayre gibi şeyler eklemiştim. Ardından bu şekilde 2-3 tane daha oyun yapıp iş arayışına geçmiştim ve hala da bir işte devam ediyorum ve her gün yeni şeyler öğreniyorum. Bir kere öğrendim bitti olacak bir olay değil. Bir şeyler yapmak için hazır hissetmeyi beklerseniz hiçbir zaman edemezsiniz. Bir kursla birlikte motorun nasıl işlediğine hafif aşina olunca kendi fikriniz için araştıra araştıra ilerleyin.

Hocam bende biliyorum BTK akademiyi, YouTube'daki kanalları, Udemy'deki kurslar sadece alan varsa veya başka bir yerden öğrenen varsa fikirlerini merak ettim bu kadar. Burada zaten forum sormak istediğini sorarsın. İnsanlar Minecraft'ta düşük FPS alıyorum demesine bir şey demeyip bana kızmanız cidden hoş değil.
Ben sana kızmıyorum. Araştırmasını öğren diyene karşı çıkan birine tepki gösterdim.
Soruyu daha detaylı sor bence. Hangi platform, 2d mi 3d mi? hangi oyun türü? bunlar öğrenmekteki önemli etkenler. Konuda kurs falanda görmedim. Konu açarken daha detaylı bilgi vermelisin. Youtube da bir çok Oyun geliştiricileri bu konu hakkında videolar çekti. Onları izlemeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı