Çözüldü Unity karakter aşağı düşmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ars179

Centipat
Daha fazla  
Yaptığım oyunda karakter (top) dümdüz ileri gitmesi için velocity kodunu yazdım ama bu sefer karakter boşluktan aşağı düşünce sanki yer çekimi yokmuş gibi havada asılı kalıp düz gidiyor. Transform.translate kodunu kullanınca da topun gitme animasyonu çalışmıyor. Yardım edebilecek var mı?

rb.AddForce kullanmayı dene. Oyundan biraz daha bahsedersen, metodu nasıl kullanabileceğinle alakalı yardımcı olabilirim.

İşe yararsa haber ver :)

Yaptığım oyunda karakter (top) dümdüz ileri gitmesi için velocity kodunu yazdım ama bu sefer karakter boşluktan aşağı düşünce sanki yer çekimi yokmuş gibi havada asılı kalıp düz gidiyor. Transform. Translate kodunu kullanınca da topun gitme animasyonu çalışmıyor. Yardım edebilecek var mı?

Karakterinizde Rigidbody Component'i bulunuyor mu?

Yaptığım oyunda karakter (top) dümdüz ileri gitmesi için velocity kodunu yazdım ama bu sefer karakter boşluktan aşağı düşünce sanki yer çekimi yokmuş gibi havada asılı kalıp düz gidiyor. Transform.translate kodunu kullanınca da topun gitme animasyonu çalışmıyor. Yardım edebilecek var mı?
Sahneyi ve kodu atabilir misiniz?

Herkese teşekkürler hallettim. Yazım hatasından 1 saat ban yemiiştim geri dönüş yapamadım o yüzden öyle kalmış konu. Sağ olun yine de.

Nasıl düzelttiğini de yazarsan iyi olur, aynı sorunu yaşayanlar için :)

Velocity de normalde sadece ileri gitmesi için yazmıştım kodu ( rb. Velocity = New Vector3(0, 0, ilerihiz) bu koda sadece y eksenini -9 yaptım düzeldi ( rb. Velocity = New Vector3(0, -9, ilerihiz)

Kolay gelsin hocam, bende Unreal Engine ile oyun geliştiriyorum başarılar.

Teşekkürler dostum.

Çözüm
Velocity de normalde sadece ileri gitmesi için yazmıştım kodu ( rb. Velocity = New Vector3(0, 0, ilerihiz) bu koda sadece y eksenini -9 yaptım düzeldi ( rb. Velocity = New Vector3(0, -9, ilerihiz)

Teşekkürler dostum.
Sanki bant yapıştırmışsınız gibi olmuş böyle. AddForce çok daha işinize yarardı. Neyse yapmak istediğinizi yaptıysanız sorun yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı