Unity kodlama hatası

OyunMenyağı

Centipat
Çıldıracağım ya en son 2-3 ay evveldi. Unity 2019 ile kodlamalar küçük eğitici oyunlar vs yapıyordum sonradan Windows 8'ten Windows 10'a geçtim ve Unity vs silindi baştan yüklerken Unity 2020'nin çıktığını gördüm ve bunu yükleyeyim dedim. İşin kötü tarafı aptalca hatalar alıyorum. En basitinden Debug. Yazdıktan sonra log çıkmıyor kendim yazsamda çalışmıyor. İkincisi kendi classımı oluşturup(soru Class'ı) doğru yanlış testi yapacağım fakat Class'ı başka bir Script'ten çağıramıyorum. Fotoğrafları yükleyeceğim oradan bakabilirsiniz.

Debug.Log.png
GameManager.png
SoruClassı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin değilim ancak bunun sebebi Unity'i Visual Studio Installer üstünden yüklememenden kaynaklı sanırım. Installer'dan Unity kütüphanesini indirirsen sorunun düzelir diye umuyorum.

Dosya Ekleri

• asdasdsad.png
    asdasdsad.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 177
Visual Studio code mi kullanıyorsun? Ya da önceki Library'lerini sildin mi ? Çünkü eğer sen de Visual Studio code yoksa (normalde bu uygulama Unity sana indirmesini söylediği program değil bu uygulamayı internetten indiriyorsun normal Visual Studio gibi kullanılıyor, ama bu uygulamada library'lerine ya da Python'daki yazılması zor olan şeyleri Tab'a basarak alabildiğin bir program.)
Ya da Windows 8'den Windows 10'a geçerken senin önceden yazdığın library'lerin mi silindi ? Eğer silindiyse tekrardan yazmak zorundasın.

Emin değilim ancak bunun sebebi Unity'i Visual Studio Installer üstünden yüklememenden kaynaklı sanırım. Installer'dan Unity kütüphanesini indirirsen sorunun düzelir diye umuyorum.
Sanmıyorum ama birde şöyle bir şey var ben unity'i unity hub üzerinden indirdim ve indirme seçeneklerinden visual studioyu seçmeme rağmen yüklenmemiş gözüküyor. Mavi tikli olanlar yüklenmemiş yani yükleyebileceklerimiz siyah tikliler zaten yüklü olanlar.
Adsız.png

Sanmıyorum ama birde şöyle bir şey var ben unity'i unity hub üzerinden indirdim ve indirme seçeneklerinden visual studioyu seçmeme rağmen yüklenmemiş gözüküyor. Mavi tikli olanlar yüklenmemiş yani yükleyebileceklerimiz siyah tikliler zaten yüklü olanlar.Eki Görüntüle 643433
Visual Studio seçeneği ile birlikte senin problemini çözebilir, tekrar yüklemeyi denemende fayda var.

Visual Studio code mi kullanıyorsun? Ya da önceki Library'lerini sildin mi ? Çünkü eğer sen de Visual Studio code yoksa (normalde bu uygulama Unity sana indirmesini söylediği program değil bu uygulamayı internetten indiriyorsun normal Visual Studio gibi kullanılıyor, ama bu uygulamada library'lerine ya da Python'daki yazılması zor olan şeyleri Tab'a basarak alabildiğin bir program.)
Ya da Windows 8'den Windows 10'a geçerken senin önceden yazdığın library'lerin mi silindi ? Eğer silindiyse tekrardan yazmak zorundasın.
Anlatayım Unity indirmek için Unity İndirme Yöneticisi olan Unity Hub indirdim. Oradan Unity 2020,Visual Studio Community 2019,Android çıktısı almak için gerekenler ve pc çıktısı almak için gerekenleri seçip yükledim ve sonra sıfırdan unity üzerinden proje açıp kodlamaya başladım.
Visual Studio seçeneği ile birlikte senin problemini çözebilir, tekrar yüklemeyi denemende fayda var.
Kaç kere yüklediğimi bilmiyorsun. Yaptığım kodlamalarda herhangi bir hata yok de mi mesela oluşturmaya çalıştığım classta.
Şuan senin resimdeki yere girdim ve karşılaştığım sonuç bu. Unity ile oyun geliştirme seçiliydi fakat C++ ile oyun geliştirme seçili değildi sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi deneyeceğim şimdi.
Buyrun.png

Edit > Preferences > External Tools > External Script editoru Visual Studio olarak seçin
Şuan de deneyecektim fakat az önce söylediğim Oyun geliştirme ve unity ile oyun geliştirme ile ilgili yüklemeyi başlattım. O yükleme bitince denesem daha iyi olur. Ama dediğin doğru şimdi hatırladımda onu daha önce kullanırken ayarlamıştım. Ayar etti beni uyuz program.
Yardım etmeye çalışan ve eden herkese teşekkür ederim aynı hatayı yaşayabilecek diğer arkadaşlar için sorunun ne olduğunu eğer öğrenebilirsem buraya yazarım.
Unity içinden bir şey ayarlamama gerek kalmadı Visual Studio kütüphanesinden Oyun kısmındaki ikisini de seçip yükleyince oldu. Teşekkür ederim yinede

Son düzenleme:

Geri
Yukarı