Çözüldü Unity "NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abdullah00

Decapat
Daha fazla  
Sabahtan beri bu sorunu çözmek için uğraşıyorum, dersi veren adama sordum ama geri dönmedi ve 2 kere baştan izledim her şeyi aynı yapıyorum ama bu hatayı veriyor ve oyun başlamıyorç Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Çözüm
Kod dosyasında hata olması lazım. Hataya 2 kere tıklayıp açılan pencerenin fotoğrafını atarsanız çok daha yararlı bir şekilde yardım edebilirim. Mesajınızı bekliyor olacağım.
Hatayı çözdüm teşekkür ederim.Hatam if'in dışında yeni bi if açmışım parantezin içine almadığım içinmiş yeni yeni basladim ilk defa bu kadar garip bir sorun ile karşılaştım ama en sonunda kendim hatamı çözebilmek çok iyi oldu tekrardan teşekkürler.
Kod dosyasında hata olması lazım. Hataya 2 kere tıklayıp açılan pencerenin fotoğrafını atarsanız çok daha yararlı bir şekilde yardım edebilirim. Mesajınızı bekliyor olacağım.

Sabahtan beri bu sorunu çözmek için uğraşıyorum, dersi veren adama sordum ama geri dönmedi ve 2 kere baştan izledim her şeyi aynı yapıyorum ama bu hatayı veriyor ve oyun başlamıyorç yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Null hatası bir değişkeni gameobjectdeki scripte tanımlamadığın için bulamadığı icin verir hangi script olduğuna bakıp sonra hangi objenin içine koyduysan onun icindeki tanımladığın değişkenleri verdiğine dikkat et.

16477980071684434503675084774384.jpg

İf(hit.distance ile başlayan satırda hata veriyor.
Sorunu çözdümmü bilmiyorum ama mesafeyi normalde 3 yapmıştım ve atıyordu mesafe değerini 10 yapınca oyun açılıyor ve biraz ilerledikten sonra tekrar kapanıyor ve bazende baya bi ilerliyorum sonra kapanıyor ve aynı hatayı veriyor çok garip bi hata anlayamadım.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1337947
İf(hit.distance ile başlayan satırda hata veriyor.

Sorunu çözdümmü bilmiyorum ama mesafeyi normalde 3 yapmıştım ve atıyordu mesafe değerini 10 yapınca oyun açılıyor ve biraz ilerledikten sonra tekrar kapanıyor ve bazende baya bi ilerliyorum sonra kapanıyor ve aynı hatayı veriyor çok garip bi hata anlayamadım.
hit.distance yazan bölümü silip tekrar deneyin. Düzelip düzelmediğini bana bildirin. Düzelirse sizle başka bir şekilde distance değerini alacağız.

Hatayı çözdüm teşekkür ederim.Hatam if'in dışında yeni bi if açmışım parantezin içine almadığım içinmiş yeni yeni basladim ilk defa bu kadar garip bir sorun ile karşılaştım ama en sonunda kendim hatamı çözebilmek çok iyi oldu tekrardan teşekkürler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı