"NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object" hatası

Hocam bakın şu an o referansa erişemiyorsunuz. Buna erişmeyi öğrenmeniz lazım. Googlea reach a script from another script unity yazın isterseniz. Yapmanız gereken şey o developer developerst Yi public yapıp inspectorda düşman scriptinize bu scripti sürükleyip bırakma
hocam sonunda sorunu çözdüm yine o kadar cevap verdiniz eksik olmayın :D Aşağıdaki kod ile sorun çözülmüştür.
yonett = GameObject.Find("yonetici_1").GetComponent<yonetici_1>();

merhaba ,

aşağıdaki gibi basit bir uygulama var, ancak 'Form1.Dönemsel 'alanı hiç bir zaman atanmaz her zaman varsayılan 0 değerine sahip olur. uyarısı alıyorum. dönemsel seçildiğinde hesaplama yapmıyor. Public int ile de tanımladım ancak yine işlem yapmadı. yardımcı olabilir misiniz.

public partial class Form1 : Form
{
private int Dönemsel;
public int Aylık { get; private set; }

public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void splitContainer1_Panel2_Paint(object sender, PaintEventArgs e)
{

}

private void textBox2_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{

}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
double sonuc;
double sayi1 = Convert.ToInt32(textBox6.Text);
double sayi2 = Convert.ToInt32(textBox1.Text);
sonuc = sayi1 - sayi2;
textBox2.Text = sonuc.ToString();
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
comboBox1.Items.Add("Aylık");
comboBox1.Items.Add("Yıllık");
comboBox1.Items.Add("Dönemsel");
}

private void comboBox1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{

double s1, sonuc1 = 0;
s1 = Convert.ToDouble(textBox7.Text);

if (comboBox1.SelectedIndex == Aylık)
{
sonuc1 = s1 * 12;
}
else if (comboBox1.SelectedIndex == Dönemsel)
{
sonuc1 = s1 * 4;
}
else
{
sonuc1 = s1;
}
textBox8.Text = sonuc1.ToString();

}
}
}

merhaba ,

aşağıdaki gibi basit bir uygulama var, ancak 'Form1.Dönemsel 'alanı hiç bir zaman atanmaz her zaman varsayılan 0 değerine sahip olur. uyarısı alıyorum. dönemsel seçildiğinde hesaplama yapmıyor. Public int ile de tanımladım ancak yine işlem yapmadı. yardımcı olabilir misiniz.

public partial class Form1 : Form
{
private int Dönemsel;
public int Aylık { get; private set; }

public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void splitContainer1_Panel2_Paint(object sender, PaintEventArgs e)
{

}

private void textBox2_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{

}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
double sonuc;
double sayi1 = Convert.ToInt32(textBox6.Text);
double sayi2 = Convert.ToInt32(textBox1.Text);
sonuc = sayi1 - sayi2;
textBox2.Text = sonuc.ToString();
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
comboBox1.Items.Add("Aylık");
comboBox1.Items.Add("Yıllık");
comboBox1.Items.Add("Dönemsel");
}

private void comboBox1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{

double s1, sonuc1 = 0;
s1 = Convert.ToDouble(textBox7.Text);

if (comboBox1.SelectedIndex == Aylık)
{
sonuc1 = s1 * 12;
}
else if (comboBox1.SelectedIndex == Dönemsel)
{
sonuc1 = s1 * 4;
}
else
{
sonuc1 = s1;
}
textBox8.Text = sonuc1.ToString();

}
}
}
Dönemsel = 0; gibi bir değer ile başlatabilirsiniz. Ama o sadece bir uyarı hesaplamada hata varsa onu bir kontrol edin o bir etkiye sahip olmamalı.

Dönemsel = 0; gibi bir değer ile başlatabilirsiniz. Ama o sadece bir uyarı hesaplamada hata varsa onu bir kontrol edin o bir etkiye sahip olmamalı.
aylık seçtiğimde 12 ile çarpıyor, yıllık seçtiğimde sayıya eşit bırakıyor ancak dönemsel seçtiğimde yıllık gibi sayıya eşit bir rakam seçiyor. normalde 4 ile çarpması lazım.

aylık seçtiğimde 12 ile çarpıyor, yıllık seçtiğimde sayıya eşit bırakıyor ancak dönemsel seçtiğimde yıllık gibi sayıya eşit bir rakam seçiyor. normalde 4 ile çarpması lazım.
teknik olarak ikinci index değerine denk geliyor else if (comboBox1.SelectedIndex == 2) şeklinde düzenleyin. Diğerlerini de aylık için 0, yıllık için 1 olarak değiştirin.

teknik olarak ikinci index değerine denk geliyor else if (comboBox1.SelectedIndex == 2) şeklinde düzenleyin. Diğerlerini de aylık için 0, yıllık için 1 olarak değiştirin.
teşekkür ederim, problem çözüldü :)

Merhaba, yeni bir sorum var, form2 de bulunan listview de herhangi bir satıra çift tıklayarak form1 de bulunan textbox a bu satırı yazdirmak istiyorum. Nasil yapabilirim

Merhaba, yeni bir sorum var, form2 de bulunan listview de herhangi bir satıra çift tıklayarak form1 de bulunan textbox a bu satırı yazdirmak istiyorum. Nasil yapabilirim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı