C/C++ İleri seviye C++ nasıl öğrenilir?

Thunderer

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben orta seviye C programlama temeline sahibim. Yakında C dilini tamamen bitirip kendimi C++'a vereceğim. Amacım bilgisayarlar için oyun geliştirmek. Tabii ayrıca bu işi yaparken de Unreal Engine kullanacağım. Blueprint de öğreneceğim ama eksik ve bilgisiz olduğum bir konu var.

Ben Unreal Engine üzerinden oyun yaparken o oyunun kodlarını yazacak kadar nasıl ileri seviyede C++ öğrenebilirim? Nesnelerle kod aracılığıyla iletişime geçmeyi, kodlarla oyunu ayarlamayı (yani kısaca o fonksiyon ve kavramları) nasıl öğrenebilirim? Türkçe veya İngilizce fark etmez bana kaynak önerebilir misiniz? Örnek olarak ben C++ dilinde oyuncunun kontrol ettiği kamera açısını nasıl belirlerim? Anladığınızı düşünüyorum, bu gibi kavramları ve kod bilgilerini nereden öğrenebilirim? Hani ücretli bildiğiniz varsa onu da yazabilirsiniz onlara da bakabilirim.

Hem bu konu benim gibi arkadaşlara da yardımcı olabilir. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Udemy'de tam aradığın hem Türkçe hem İngilizce kurslar var. Eğer C'yi ya da en azından bilgisayarın çalışma mantığını kavradıysan C++ çok kolay ve neredeyse aynı.

Geri
Yukarı