Unity oyun geliştirmek için MacBook önerisi

Trakyacuss

Hectopat
Unity'de oyun geliştirmeye başladım. Bildiğiniz gibi Windows PC de sadece Android ve Steam için yapabiliyoruz.
Apple Store için Mac ve test için iPhone gerekiyor.
Proje assetler boyutlar büyüdükçe yük artıyor ona göre bir öneri isteyecektim.
Kendimde RTX 4080 ve Ryzen 7900X ve 32 GB RAM var. Bu PC Unity'de zorlanması imkansız.

Ancak MacBook cephesini hiç bilmiyorum. Bir arkadaşım Air ile iş olmaz dedi.
Çalışırken takıla takıla iş yapmak istemiyorum.
Windows ile yapılıp Mac mini alıp 25 bin TL'ye iOS port etmek için kullanabilirim diye düşündüm ama onu da ekranlar çözünürlükten uymuyor falan diye bir şey okudum.

MacBook'ta hafif şarj çok uzun mobilite çok iyi. MacBook Pro m3, M3 Pro alsam yatarak bile çalışabilirim. Windows laptopta yapıyorum bu şekil ancak prize bağlı olmam gerekiyor bir de ağır çok. Ne tavsiye edersiniz. Windows'ta ne gerekir biliyorum ancak Mac dünyasında bilgim sıfır.
Minimum 0 takılma donma kasma için Apple dünyasında ne gerekiyor. Port dışı 0'dan proje açıp Mac'te yapmak için.

Bahsettiğin MacBook bende var. 16 GB M3 işlemcili. Balıkesir edremite yakınsan gelip kendin denerdin. Aklına yatarsa alırdın. Ancak ismine bakılırsa bana uzaksın.

Maalesef hocam uzağım. MacBook Air M3 var sizde sanırım yanlış anlamadıysan.
Kendi deneyiminiz hakkında bilgi verebilir misiniz? Proje boyutuna göre durum nasıl vs.

Bir de ek bir şey sorayım ben başlayalı 4 ay oldu da o kadar çok bilgim yok. MacBook'ta andriod veya Windows'ta çalışacak çıktı alınmıyor değil mi?

Maalesef hocam uzağım. MacBook Air M3 var sizde sanırım yanlış anlamadıysan.
Kendi deneyiminiz hakkında bilgi verebilir misiniz? Proje boyutuna göre durum nasıl vs.

Bir de ek bir şey sorayım ben başlayalı 4 ay oldu da o kadar çok bilgim yok. MacBook'ta andriod veya Windows'ta çalışacak çıktı alınmıyor değil mi?

MacBook Pro var Air değil.

Geri
Yukarı