C# Unity strateji oyunu nasıl geliştirilir?

vic2

Femtopat
Daha fazla  
Unity de tur bazlı 2D bir strateji oyunu geliştirmek istiyoruz arkadaşlarımla. Şu anda Game desing dokümanını vs. hazırladık ve oyun geliştirme aşamalarını ve kodları temel olarak biliyoruz. Amacımız biraz daha kendimize bir şeyler katmak maksatlı. Bu türde oyunlar için örnek proje veya tutorial bulamadım. Eğer ilgilenen varsa bildiği proje veya tutorialları atabilir mi?

Kendiniz yapmanız en iyisi ve akılda kalıcı olacaktır. Ayrıca bilmediğiniz bir çok kod olabilir. Mustafa Akkuzu diye bir kanal var. O kanalın Unity derslerini izleyebilirsiniz.

YouTube'da bile çok fazla 2D stratateji tutorialı var, Türk kanal bilmiyorum ama yanlış anlamayın ingilizceniz yoksa hiç başlamayın oyuna. 3 senedir Game developerım aklınızda başka bir sorun vs olursa mesaj atmaktan çekinmeyin bu arada.

YouTube'da bile çok fazla 2D stratateji tutorialı var, Türk kanal bilmiyorum ama yanlış anlamayın ingilizceniz yoksa hiç başlamayın oyuna. 3 senedir Game developerım aklınızda başka bir sorun vs olursa mesaj atmaktan çekinmeyin bu arada.

İngilizcem var. İngilizce tutorail izleyebilirim rahatlıkla en azından. İlginiz için teşekkür ederim ama YouTube'ta yeterince araştırdığımı düşünüyorum genel olarak pek bir tut bulamadım. Genel olarak hep şehir inşa etme tarzı var strateji deyince.

Yönetim bilişim sistemleri okuyup kendimi yazılım alanında geliştirmek istiyorum, sizce mühendis olmadığım için iş görüşmesinde sorun çıkartırlar mı?

Geri
Yukarı