Unity yeterli mi?

Unity'nin hantal bir motor oldugunu dusunuyorum. Unity ile yapilmis gercekten hayran kaldigim bir oyun bulamadim.
  • Genshin Impact
  • Call of Duty: Mobile
  • Hearthstone
  • Shadow Legends
  • Garena Free Fire
  • AdVenture Capitalist
  • Escape from Tarkov
  • Alto's Odyssey
  • Among the Sleep
  • Armello
  • Azur Lane
  • Battlerite
  • Battlestar Galactica Online
  • Car Mechanic Simulator 2014
  • Cartoon Network Universe: FusionFall
  • 1979 Revolution: Black Friday
  • Critical Ops
  • Escape from Tarkov
  • Final Fantasy IX
  • Firewatch
  • Garena Free Fire
  • Granny
  • Hand of Fate (video oyunu)
  • Hitman: Go
  • Hitman: Sniper
  • House Flipper
  • Human: Fall Flat
  • Kerbal Space Program
  • League of Legends: Wild Rift
  • Life Is Strange: Before the Storm
  • Little Witch Academia
  • Max & the Magic Marker
  • Max: The Curse of Brotherhood
  • Monochroma
  • Mountain (video oyunu)
  • Pillars of Eternity
  • Pillars of Eternity II: Deadfire
  • Punch Club
  • Slender: The Arrival
  • Sonic Runners
  • Sunless Sea
  • Super Mario Run
  • Temple Run
  • Temple Run 2
  • The Forest (video oyunu)
  • The Long Dark
  • Tyranny (video oyunu)
  • Unruly Heroes
  • Unturned
  • Wasteland 3
  • Yandere Simulator

Ve daha birçok oyun Unity ile yapıldı. Eğer istenebilirse güzel işler çıkarılabiliyormuş öyle değil mi?

The Long Dark oyunu olmasaydı Unity'i pek önermezdim ama Long Dark'ı yapanlar Unity'de eğer uğraşılırsa böyle şaheserler çıkabiliyor dediler. Lakin bu, oyunda hız ile alakalı fiziksel durumlarda bug oluşturabileceği gerçeğini değiştirmiyor. Oyun motoru buga çok müsait.

• Genshin Impact
  • Call of Duty: Mobile
  • Hearthstone
  • Shadow Legends
  • Garena Free Fire
  • AdVenture Capitalist
  • Escape from Tarkov
  • Alto's Odyssey
  • Among the Sleep
  • Armello
  • Azur Lane
  • Battlerite
  • Battlestar Galactica Online
  • Car Mechanic Simulator 2014
  • Cartoon Network Universe: FusionFall
  • 1979 Revolution: Black Friday
  • Critical Ops
  • Escape from Tarkov
  • Final Fantasy IX
  • Firewatch
  • Garena Free Fire
  • Granny
  • Hand of Fate (video oyunu)
  • Hitman: GO
  • Hitman: Sniper
  • House Flipper
  • Human: Fall Flat
  • Kerbal Space Program
  • League of Legends: Wild Rift
  • Life is Strange: Before the Storm
  • Little Witch Academia
  • Max & the Magic Marker
  • Max: The Curse of Brotherhood
  • Monochroma
  • Mountain (video oyunu)
  • Pillars of Eternity
  • Pillars of Eternity II: Deadfire
  • Punch Club
  • Slender: The Arrival
  • Sonic Runners
  • Sunless Sea
  • Super Mario Run
  • Temple Run
  • Temple Run 2
  • The Forest (video oyunu)
  • The Long Dark
  • Tyranny (video oyunu)
  • Unruly Heroes
  • Unturned
  • Wasteland 3
  • Yandere Simulator

Ve daha birçok oyun Unity ile yapıldı. Eğer istenebilirse güzel işler çıkarılabiliyormuş öyle değil mi?

Isin guzeligiyle alakali konusmuyoruz Unity ile cok oyun yapilmasinin nedeni iyi olmasi degil hele iyi performans vermesi hiç degil, pratik ve bedava olmasi. Oradan Allah'in Abdullah'inin teki cikar ve konuyla hiçbir alakasi olmayan bir yerden yurumeye calisir. Forumun kultur seviyesini Allah'a emanet ediyorum. Unity ile IDTech'in performansini profilleyip karsilastirin anlarsiniz zaten Unity ne kadar efficient bir motormus.

Isin guzeligiyle alakali konusmuyoruz Unity ile cok oyun yapilmasinin nedeni iyi olmasi degil hele iyi performans vermesi hiç degil, pratik ve bedava olmasi. Oradan Allah'in abdullah'inin teki cikar ve konuyla hiçbir alakasi olmayan bir yerden yurumeye calisir. Forumun kultur seviyesini Allah'a emanet ediyorum. Unity ile ıdtech'in performansini profilleyip karsilastirin anlarsiniz zaten Unity ne kadar efficient bir motormus.

Oyun motoru yapmak çok zor benim bildiğim kadarıyla, eğer bir ekibin yoksa (bir şirket ekibi kadar) çok zor. Bir de bu videoya bakmanızı tavsiye ederim arkadaşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Isin guzeligiyle alakali konusmuyoruz Unity ile cok oyun yapilmasinin nedeni iyi olmasi degil hele iyi performans vermesi hiç degil, pratik ve bedava olmasi. Oradan Allah'in Abdullah'inin teki cikar ve konuyla hiçbir alakasi olmayan bir yerden yurumeye calisir. Forumun kultur seviyesini Allah'a emanet ediyorum. Unity ile IDTech'in performansini profilleyip karsilastirin anlarsiniz zaten Unity ne kadar efficient bir motormus.
41 yaşına gelip halen düzgün bir ağızla iletişim kuramamanızı gerçekten taktir ediyorum. E zaten hep söylüyorlar beyin yaşı ile gerçek yaş aynı değildir diye. İnsan gibi konuşmak, insan gibi tartışmayı bilmiyorsanız iyi günler dilerim. Yaşlanana kadar da forumlarda geziniz lütfen.

Bu yazılıma yeni başlayanların saçma sapan düşünceleri Amerikan filimlerinden kaynaklı... Tek bir adam dünyada olmayan yazılımı geliştirir, tek bir adam dünyada olmayan yapay zekalı zırh yapar, tek bir adam tüm ülkeyi hackler.

Gerçekte yok öyle bir dünya. Son derece amele işi yazılım. Neyi nasıl yapacağını kafanda şekillendirsen bile kafandakini koda dökmek neredeyse hiçbir zaman tek kişilik iş olmuyor.

Ortalama bir proje 500.000 satır kod içeriyor. Bir insan ne kadar sürede yazabilir ki bu kadar kodu?

Bu yazılıma yeni başlayanların saçma sapan düşünceleri Amerikan filimlerinden kaynaklı... Tek bir adam dünyada olmayan yazılımı geliştirir, tek bir adam dünyada olmayan yapay zekalı zırh yapar, tek bir adam tüm ülkeyi hackler.

Gerçekte yok öyle bir dünya. Son derece amele işi yazılım. Neyi nasıl yapacağını kafanda şekillendirsen bile kafandakini koda dökmek neredeyse hiçbir zaman tek kişilik iş olmuyor.

Ortalama bir proje 500.000 satır kod içeriyor. Bir insan ne kadar sürede yazabilir ki bu kadar kodu?
Hocam siz sanırım konuyu çok yanlış anladınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı