Unity yeterli mi?

Öncelikle oyun mu yapmak istiyorsun yoksa oyun motorumu buna karar vermelisin, önce oyun motoru yapayım sonra da oyun yaparım demek biraz fantezi olur. Sadece birine odaklan.
Asıl amacım oyun yapmak ancak Unity gibi oyun motorlarının bize hazır sunduğu fizik sistemlerinin vs. çalışma mantığını da bilmek istiyorum. Yani bu işte gerçekten bilgili ve tecrübeli olmak istiyorum. Amacım bu fizik sistemini derinlemesine öğrenmek değil ama o konuda da en azından fikir sahibi olmak istiyorum. Bilgisayara fiziği nasıl anlattığımızı bilmek istiyorum yani.

Asıl amacım oyun yapmak ancak Unity gibi oyun motorlarının bize hazır sunduğu fizik sistemlerinin vs. çalışma mantığını da bilmek istiyorum. Yani bu işte gerçekten bilgili ve tecrübeli olmak istiyorum. Amacım bu fizik sistemini derinlemesine öğrenmek değil ama o konuda da en azından fikir sahibi olmak istiyorum. Bilgisayara fiziği nasıl anlattığımızı bilmek istiyorum yani.
İhtiyacın olmayan bilgi yük oluyor daha sonra, ihtiyaç oldukça öğrenmek hem daha hızlı hem de daha az yorucu.

Unityde ki fizik çok karmaşık değil, en basitinden öğrenmek istiyorsan rigidbody kullanmadan tıkladığın yere top atan bir şey yapabilirsin mesela.

Unityde ki fizik çok karmaşık değil, en basitinden öğrenmek istiyorsan rigidbody kullanmadan tıkladığın yere top atan bir şey yapabilirsin mesela.
Unity fizik sistemine hakimim zaten ama dediğim gibi yaptığım şeyi rigidbody kullanarak yapıyorum ve ben rigidbody'nin çalışma mantığını kavramak istiyorum.

Eğer öğrenmek istiyorsan bunu Unity üzerinden de yapabilirsin, illaki C++ ile oyun motorsuz vakit kaybetmeye gerek yok diyorsun anladığım kadarıyla. Teşekkür ederim değerli görüşünü belirttiğin için.

2D oyun yapacaksan Unity'de yaparsın, 3D yapacaksan UE'ye kayarsın. UE'de 2D oyun bir şeye benzemez çünkü motor 2D ye uygun değil. Unity'de de 3D bir şey yapim dersen UE gibi yapamasın.

Yani olay "oyun yapmak" değil, "Hangi oyunu yapmak".. Bence çok genel konuşuyorsunuz.

Nasil duzgun oyun yapiliyor kardesim bize de ogretsene.

Büyüyünce öğrenirsin.

Nasil duzgun oyun yapiliyor kardesim bize de ogretsene.

Hayatında kaç kere oyun geliştirdin diye sorsam dik dik baka kalacan daha tecrübesi olmayan insanlar burada millete akıl veriyor oynadığım oyunların neredeyse yarısı Unity'le yapılma hepside kaliteli oyunlar.

Son düzenleme:
Büyüyünce öğrenirsin.

Hayatında kaç kere oyun geliştirdin diye sorsam dik dik baka kalacan daha tecrübesi olmayan insanlar burada millete akıl veriyor oynadığım oyunların neredeyse yarısı Unity'le yapılma hepside kaliteli oyunlar.

Hepsinde ayni Unity zayifliklari, Bana AA sayilabilecek performans problemleri yaratmayan bir tane Unity oyunu adi ver desem aklina gelen ilk oyunu soyleyecek komik adam hicbir fikri yok. Baris Unsal diye bir 3D Artist taniyor musun? Bannerlord'da senior 3D artist olarak calisti. Istersen tanistirayim Unity neymis ogretsin sana? Buyuyunce ogrenirmisiz. Zeka seviyeleri ancak bu kadar cevap verebilmeye yetiyor adamlarin.

Hepsinde ayni Unity zayifliklari, bana aa sayilabilecek performans problemleri yaratmayan bir tane Unity oyunu adi ver desem aklina gelen ilk oyunu soyleyecek komik adam hiçbir fikri yok. Baris unsal diye bir 3D artist taniyor musun? Bannerlord'da senior 3D artist olarak calisti. Istersen tanistirayim Unity neymis ogretsin sana? Buyuyunce ogrenirmisiz. Zeka seviyeleri ancak bu kadar cevap verebilmeye yetiyor adamlarin.

Sen portakalda vitaminken ben Unity kullanıyordum ne anlatıyorsun arkadaşım bak bakalım simülasyon oyunlarının çoğu neden Unity kullanıyor diye ben şahsen UE 4 kullanan simülasyon oyunu görmedim henüz.

Sen portakalda vitaminken ben Unity kullanıyordum ne anlatıyorsun arkadaşım bak bakalım simülasyon oyunlarının çoğu neden Unity kullanıyor diye ben şahsen UE 4 kullanan simülasyon oyunu görmedim henüz.
41 yasinda adama sen portakalda vitaminken falan diye konusup ne kadar zeki oldugunu kanitladin zaten. Konunun simulasyon oyunlariyla da uzaktan yakindan bir alakasi da olmadigi icin zirvalamaya basladigini varsayiyorum. Ne kullandigin cok umurumdaydi sagol belirttigin icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı