Unity'de level kilit sistemi nasıl kaydedilir?

Sıdık

Centipat
Daha fazla  
Kod:
using System.Collections;
using System.Collections.Generic;
using UnityEngine;
using UnityEngine.UI;
public class SeviyelerYoneticisi : MonoBehaviour
{
    public Button seviye1Button, seviye2Button, seviye3Button, seviye4Button, seviye5Button;

public static bool seviye1, seviye2, seviye3, seviye4, seviye5;

void Start()
    {
        seviye1 = true;
    }
    void Update()
    {
        if (seviye2 == true)
        {
            seviye2Button.interactable = true;
        }
        if (seviye3 == true)
        {
            seviye3Button.interactable = true;
        }
        if (seviye4 == true)
        {
            seviye4Button.interactable = true;
        }
        if (seviye5 == true)
        {
            seviye5Button.interactable = true;
        }
    }
}
Başka bir scriptten bu scripte ulaşıp True'ya çevirmek için bu kod kullanılıyor;
SeviyelerYoneticisi.seviye1 = true;

Ama ben burada nasıl bir şekilde PlayerPrefs'leri yerleştirebilirim ki bu levelleri kaydedebilirim?

Her bölüm için ayrı buton ve buton objesi oluşturmaya gerek yok. Tek bir değişken dizisine hepsini yazdırabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her bölüm için ayrı buton ve buton objesi oluşturmaya gerek yok. Tek bir değişken dizisine hepsini yazdırabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu denedim ama kendi projeme enjekte edemedim. Bu video da kullanılan kodları da bilmediğimden enjekte etmekte zorlanıyorum. Ama yardımınız için teşekkür ederim.
ilk olarak list ve array konularını araştır basit bir şekilde öğren
Ardından buradaki kodu projede bir yere yapıştır, ve SetBoolArray metodunu kullanabilirsin. PlayerPrefsX.SetBoolArray() gibi.

Yardımınız için teşekkür ederim ama bu gönderdiğiniz kodlar benim oyunumda kullandığım kodlardan fazla bundan dolayı bunları nereye koyacağımı şaşırdım. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı