Universite secimi için öneri

• Konuyu başlatan c0juk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 327
Dostum şu şekilde; eğer ilk sıraya yazdığın üni ve bölüme sıralaman yeterliyse o geliyor. Sırasıyla 18 tane tercih hakkın var. Aynı yerin gelmesini istiyorsanız ikiniz de 1.sıraya o üniyi ve bölümü yazacaksınız. Sistem şu şekilde. 18 tercih yaptın diyelim. Sırasıyla 1.den itibaren bakılıyor, eğer giremezsen 2. ye bakılıyor sonra 3,4.....18 'e kadar puanın ilk hangi sıralamaya yetiyorsa oraya giriyorsun. O yüzden sıralamada en başa en çok istediğin bölümden, sonlara doğru ise diğerlerine kıyasla daha az istediğin bölümleri yazman mantıklı olacaktır. Umarım anlamışsındır.

Son düzenleme:
Önce sınav. Her sene tekrardan sınava girebilirsin.
Hocam zaten puanlardan sonra secim yaptigimiz icin cok onemli degil ancak tesekkurler yardiminiz icin :))

Sınav ve puanına göre seçim oluyor. Farklı üniversiteler kazanırsanız 1. Sınıf sonunda yatay geçiş yapabilirsiniz.
Harika haber cok sagolun:)

Dostum şu şekilde; eğer ilk sıraya yazdığın üni ve bölüme sıralaman yeterliyse o geliyor. Sırasıyla 18 tane tercih hakkın var. Aynı yerin gelmesini istiyorsanız ikiniz de 1.sıraya o üniyi ve bölümü yazacaksınız. Sistem şu şekilde. 18 tercih yaptın diyelim. Sırasıyla 1.den itibaren bakılıyor, eğer giremezsen 2. ye bakılıyor sonra 3,4.....18 'e kadar puanın ilk hangi sıralamaya yetiyorsa oraya giriyorsun.
Sizede cok tesekkurler hocam

Hocam zaten puanlardan sonra secim yaptigimiz icin cok onemli degil ancak tesekkurler yardiminiz icin :))

Harika haber cok sagolun:)

Sizede cok tesekkurler hocam
Güncelledim mesajı bir daha oku. Tabi tercih yaparken detaylı tercih videolarını izle ki sonra pişman olma.

Sana önerim %100 burslu değilse özel üniversite seçmemen.
Hayır, şu düşünceden ne zaman kurtulacaksınız bilmiyorum. Ülkenin en iyi üniversitelerinin birçoğu vakıf üniversitesi, uluslararası sıralamalarda en yükseğe oynayan üniversitelerimizin birçoğu da aynı şekilde vakıf üniversitesi. Muhtemelen şu an kalite bakımından en üstün olan üniversiteler de vakıf üniversiteleri.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı