Unlost Eco V2 Sistem Düşük FPS

MrWasil

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Arkadaşlar 1 ay önce Unlost Eco V2 sistemini aldım. Daha yeni yeni PUBG GTA 5 gibi oyunlarda deneme yaptım fakat her 2 oyunda da en yuksek ayarda 100 FPS gecmedı. En dusuk ayarda da 100 FPS gecmedı. Bu arada FPS kısıtlaması yok. Ve 2 oyunda da sürekli drop yiyorum. Sistemi 2 tane test ile denedim fakat pek bilgim yok. Sanırsam ekran kartında bir sorun var, bir de sız bakar mısıınız?

Sadece 2 oyun degıl Far Cry vb oyunlarda da CS:GO gıbı FPS yukselmıyor.

İşletim Sistemi;
  • AMD Ryzen 3200G 3.65 GHz Turbo
  • 8 GB RAM
  • Radeon RX570
7cf81b72-b515-4e90-a6d9-c28d44115746.jpg
at.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ı 16 yapmanı tavsiye ederim. FPS etkisi minimal gözükebilir ama FPS düşmesi yemeni önler ayrıca veri yolu çiftlenir CPU daha sağlıklı kullanılır. Yani 3000MHz bir RAM'ın içindeki yarım bilgi CPU ulaşır diğer yarım bilgide 3000MHz olarak CPU ulaşır bilgiyi tabii ki CPU'nun tekrar birleştirmesi gerekir ama herhalükarda daha sağlıklı olacaktır. Düşük ayarlar ile yüksek ayarlar arasında fark oluşmaması oyunun motoruna bağlıdır oyun ekran kartı RX570 oldugunu kaç GB depolaması kaç veri yolu olduğunu bilir ona göre optimize eder aaa oyunlar bu ekran kartını 100FPS verecek şekilde zorlamayı tercih eder. Ayrıca aaa oyunları yüksek grafik ayarlarında oynamanı tavsiye ederim CPU'n çok aşırı güçlü bir CPU değil GPU ne kadar yorulursa CPU o kadar az iş yükü biner bu da FPS'in daha stabil kalmasına olanak sağlar. Online oyunlarda ise tam tersini yapmalısın Online oyunlarda CPU ağ işlemeside yaptığından CPU yükü zaten top seviyeye çıkar grafiğe yüklendiğinde 2 iş çok zor gelir olabildiğince düşük ayarlarda oynamalısın. Bunlara ek olarak Radeon yazılım ayarlarını sıfırlayıp Gaming modu seçip başka hiçbir değişiklik yapmamanı öneririm chill gibi değişik AMD özgü yazılım uygulamaları bazı oyunlarda kötü FPS'e sebep olabiliyor.

Arkadaşlar 1 ay önce Unlost Eco V2 sistemini aldım. Daha yeni yeni PUBG GTA 5 gibi oyunlarda deneme yaptım fakat her 2 oyunda da en yuksek ayarda 100 FPS gecmedı. En dusuk ayarda da 100 FPS gecmedı. Bu arada FPS kısıtlaması yok. Ve 2 oyunda da sürekli drop yiyorum. Sistemi 2 tane test ile denedim fakat pek bilgim yok. Sanırsam ekran kartında bir sorun var, bir de sız bakar mısıınız?

Sadece 2 oyun degıl Far Cry vb oyunlarda da CS:GO gıbı FPS yukselmıyor.

İşletim Sistemi;
  • AMD Ryzen 3200G 3.65 GHz Turbo
  • 8 GB RAM
  • Radeon RX570
Eki Görüntüle 548343Eki Görüntüle 548344
Ram 8 gb 1 tane tak

Benim sistem 32gb ram var gta ful aylarda 16 gb ram yiyor 😉

Olabilir dostum fakat tanıtım videosunu izle sonra sistemni deceğimde sende 32 var o ayrı onu izle benim sistem gibi düşün şüphelenmez misin :D

Ryzen 3 3200G RX 570 gibi bir sistemi bu fiyata alman başlı başına hata zaten bu sistemi farklı sitelerde toplama olarak da hazır kasa olarak da 3500 3600 olarak bulabilirsin hatta akakçe ile 3400'e patlıyor. İstediğin kadar düşük ayara al o ekran kartı ve işlemci bir yerden sonra daha fazla performans veremiyor. 4720 TL yazısını görünce 1 anlık şoka uğradım :(

Ekipmanları da dahil et fiyata

Sisteminde hiçbir sorun yok. Düşük ayarlara alınca FPS artmama nedeni işlemcinin daha fazla FPS verebilecek güce sahip olmaması. Zaten böyle bir sisteme 3200G koyup en iyi F/P hazır sistem diyen kişiye de sitem etmek gerekiyor 😀

Ryzen 3 3200G ve RX 570 en iyi F/P için dünyada klastır zaten. Arkadaşın RAM düşük kalıyor. Aklıma daha ucuz aklıma bir Xeon sistem geliyor yeni oyunlar için performans ve optimizasyonu ne olur bilemem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı