Unlost FPS arttırma videosu sonrası FPS düşüşü

Salih!

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Unlost'un son attığı FPS arttırma videosundaki maddelerin bazılarını yaptım fakat oyunlardaki FPS artmak yerine düştü ve bilgisayar biraz yavaşladı bende sistemi geri yükledim fakat pek bir değişiklik olmadı. CS:GO'ya girince atmaya başladı eskiden atmazdı. Bilgisayar genel olarak aynı yavaşlama yok ama oyunlardaki kasma ve takılmalar daha da arttı. Eski haline nasıl getirebilirim yardım eder misiniz? Ayrıca virüs taraması da yaptım ve temiz çıktı.

Valve son güncellemeden sonra oyunun shader ayarını ultraya çekti. FPS düşüklüğü bu yüzden. Oyun içerisinde low yapsan dahi, ultra olarak çakılı halde şuanda. Source 2 motoruna geçiş için ön hazırlık yapılıyor.
Çoğu kişideki performans düşüklüğünün sebebi bu arkadaşlar, sorunu başka yerlerde aramaya gerek yok. Unlost'u haklı çıkarmak gibi bir amacım yok fakat videoda yanlış bir şey göremedim ben. Ama ilk videodaki adetini, yanlış bilgilendirme olayına tam gaz devam etmiş. İlk videoda bu ayarları yükseğe alırsam bende 1080 var bende bile hayvan gibi kasar falan diyordu :D

Unlost'un yaptığı ayarlar, genel olarak arka plan uygulamalarını kapatma. NVIDIA denetim masasındam yaptığı çoğu ayar mantıklı. Performans odaklı ayarlar genel olarak FPS'e etki eder. Yaptığı şeyleri önceden yapmıştım, 10-15 FPS arttı diyebilirim. Oyunda genel bir problem mevcut. Shader detayı denilen bir ayar kapatılamıyor. Çoğu kişi FPS konusunda şikayetçi, bunun nedeni kaliteli bir işlemciye ve ekran kartına sahip olmamak. Shader detayı düzeldiğinde, FPS sorunları düzelir. Sistemi kötü olan kişiler bu ayarları yapmasa bile sorun yaşamaya devam ederler. 50-60 FPS arttı diye hikaye yollayanlara inanmayın derim. Yaptığı çoğu şey arka plan uygulamalarını kapatmak. Maksimum 20-25 FPS artar. Video gayet yararlı, çamur atmayın derim ☺

Aslında bilgisayar için yavaşladı diyemem. Videodaki adımları da geri aldım ki çok donanımsal değişiklikler değildi. Sistemi geri yükledim. Şuan sorunum CSGO oyuna girince atması. Şuan tekrar yüklüyorum bakalım olacak mı.

Yeni konular

Geri
Yukarı