Çözüldü Unofficial LineageOS/Pixel Experience güvenilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sekatsu

Centipat
Başlıkta göründüğü gibi, telefonuma LineageOS veya pixel Experience tarafından özel olarak işletim sistemi yapılmadığından unofficial versiyonları kullanacağım. Ama ilk defa yapacağım için böyle bir şeyi, endişeleniyorum çünkü bütün hesaplar vb. telefonumda bulunuyor. (telefon Samsung A20) çok yavaşladığından dolayı pixel Experience kurmayı düşünüyorum. En kolay çalışabilecek uygulamalar bile çok donmaya başladı. Ayrıca ilk sefer sayılmaz çünkü Samsung Tab 3 tabletime LineageOS kurulu fakat yeni telefonlarda daha farklı olduğunu duymuştum. Ama yapabileceğimi düşünüyorum. Birkaç sorum olacak. Sizce kurmalı mıyım? Unofficial versiyon kuracağımdan şüpheleniyorum. Ve kurmadan önce bilmem gereken bir şey var mı? Var ise şöyle Custom ROM'lar hakkında hiçbir şey bilmeyen birine anlatırmış gibi anlatabilir misiniz?

Çözüm
Yaptım. Wipe Cache/Dalvik ve reboot System tuşları var sadece. Hangisi?
Hata vb. vermedi değil mi?
"Wipe cache" seçeneğini seçin ve yeniden başlatıp Recovery'ye girin.
Artık ROM dosyasını kurabilirsiniz.
Backup kısmından yedek alın ne olur ne olmaz.
Wipe kısmından "System", "Data" ve "Cache" bölümlerini silin.
Install menüsünden rom dosyasını kurun ve Wipe menüsünden "Format Data" seçeneğini seçin. dm-verity dosyasını (Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_03.04.2020.zip) yine kurun.
Wipe menüsünden "Cache" kısmını silin. Ana menüye dönün ve Reboot menüsünden Recovery'i seçin.

ROM dosyasını telefona ADB ile atacaksınız dm-verity dosyasını attığımız için.
ROM linki arıyorum şuan.
İndirdim. Şimdi ne yapayım?
Kolay erişilebilecek bir klasöre çıkartın doswyayı.
Mesela Windows kullanıyorsanız C:/adb, Linux kullanıyorsanız ~/adb gibi.
Dosyaları çıkarttığınız klasöre girip shift'e basılı tutarken sağ tıklayın ve "Powershell penceresini burada aç" seçeneğine tıklayıp fotoğraf atın.

Aygıt yöneticisinde farklı bir ad ile görünebilir. Takınca ses geliyor mu?

Dosyaları çıkarttığınız klasöre girip Shift'e basılı tutarken sağ tıklayın ve "Powershell penceresini burada aç" seçeneğine tıklayıp fotoğraf atın.

Açtım. Powershell açıldı ve PS C:/platform-tools> yazıyor.

1669550436581.png

Dosyaları çıkarttığınız klasöre girip Shift'e basılı tutarken sağ tıklayın ve "Powershell penceresini burada aç" seçeneğine tıklayıp fotoğraf atın.

Hayır. Hiç görmüyor. Ses de gelmiyor. MTP bozuk olabilir demiştiniz. Mount kısmında disable MTP vardı sanırsam. Bir işe yarar mı?

Garip. Farklı bir kablo ile deneriz olmazsa.
Hayır gerek yok o seçeneğe.

Tamam. Direk kaydırdım. Starting ADB sideload feature dedi ve yükleniyor şu an. Bekliyorum.
Bekliyorum hala ama bir şey olmadı. Hala starting ADB sideload feature yazıyor.

İptal edip başka bir bilgisayara bağlamayı deneyeyim mi? Yada başka bir kablo?

Failed dedi.

Tamam. Direk kaydırdım. Starting ADB sideload feature dedi ve yükleniyor şu an. Bekliyorum.
Bekliyorum hala ama bir şey olmadı. Hala starting ADB sideload feature yazıyor.

İptal edip başka bir bilgisayara bağlamayı deneyeyim mi?
Tamam, şimdi bilgisayarda ./adb devices komutunu yeniden girin.
Yine görünmez ise farklı bir kablo ile deneyin.
Samsung USB Driver'larını yüklediniz mi bilgisayara?
Başka bir bilgisayardan ve kablodan deneyebilirsiniz.

Tamam, şimdi bilgisayarda ./adb devices komutunu yeniden girin.
Yine görünmez ise farklı bir kablo ile deneyin.
Samsung USB Driver'larını yüklediniz mi bilgisayara?

Dosya yükleyemiyor nedense. Hata veriyor Technopat. Ama sadece List of devices attached dedi ve ondan başka bir şey yok. Samsung USB driver indirdim, kurdum ama özel bir şey yüklemem gerekiyor muydu? Telefona özel vb. isterseniz atın bir daha kurayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı