Unreal Engine 4 ve C++

Öyle, dediğim gibi o da yanlış bir metod. Yani dilin temelini iyi bilmiyorsanız tıkanma yaşamanız kesin gibi bir şey. Çünkü örneğin Unreal Engine 4 dökümantasyonuna baktığınızda sizi C++ biliyor kabul ederek anlatıyor konuları. O yüzden dile hakim olmadan, algoritma bilgisini geliştirmeden bir Framework kullanımına girişmek tehlikeli bir hareket. İlerde bir şirkete iş başvirüsu yapacak olursun, alırlar 2 saat sınava çekerler internetin fişini, önüne koydukları soruları yapmak zorundasın işte :) Temelini sağlam oturtursan, ilerlemen de daha bilinçli ve sağlıklı olur.

Unreal Engine 4 ve C++ ile oyun programlama yapmak için resmi dökümantasyon şurada;

Ben ilk başlar da C++ kullanabileceğim bir alan bulamadım kendimce. Normal de Java veya Python öğrenmek istediğim için C++ ile ilgilenmek istemiyordum çünkü boşa gideceğini düşünüyordum yani kafamda "Şimdi öğreneceğim ama aklımda C++ ile yapabileceğim bir şey yok. Ne yapacağım ki ben C++'la " diyordum. Sonra Unity ile oyun yapmak yerine daha güzel grafikler ile Unreal Engine 4'de oyun yapabileceğimi gördüm ama bilgisayarım kötü olduğundan ve C++'da kaynak bulamadığımdan dolayı Unreal Engine 4 yüklemedim ve C++'a da bu yüzden çalışmaya başlamadım yoksa Unity'de dilin tamamını bilmeden eğitim videoları izleyerek de olsa oyunlar üzerinde çalışmanın kötü ve zor olduğunu tecrübe ettim :D. Yardımın için teşekkür ederim.

Ben ilk başlar da C++ kullanabileceğim bir alan bulamadım kendimce. Normal de Java veya Python öğrenmek istediğim için C++ ile ilgilenmek istemiyordum çünkü boşa gideceğini düşünüyordum yani kafamda "Şimdi öğreneceğim ama aklımda C++ ile yapabileceğim bir şey yok. Ne yapacağım ki ben C++'la " diyordum. Sonra Unity ile oyun yapmak yerine daha güzel grafikler ile Unreal Engine 4'de oyun yapabileceğimi gördüm ama bilgisayarım kötü olduğundan ve C++'da kaynak bulamadığımdan dolayı Unreal Engine 4 yüklemedim ve C++'a da bu yüzden çalışmaya başlamadım yoksa Unity'de dilin tamamını bilmeden eğitim videoları izleyerek de olsa oyunlar üzerinde çalışmanın kötü ve zor olduğunu tecrübe ettim :D. Yardımın için teşekkür ederim.
Bana kalırsa önce var olan sistemi çözmeye başla. C++ biraz zor gelebilir. Çünkü kodların neresinin yanlış olduğunu anlamak cidden zor. Ben o yüzden Unreal Engine 4 kendine özel kablo sistemini kullanıyorum. En azından kablo sisteminde bir şeyleri birleştirmek ve neresinin yanlış olduğunu anlamak daha kolay. Bu arada herhangi bir proje konusunda yardım istiyorsan yardım edebilirim :). Steam kullanıcı adım: timurozer04

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı