Unreal Engine 4'de nesne boyutlandırma

stalker x

Hectopat
Merhaba Unreal Engine'de nesne büyütmek istediğimde her iki taraftan birden büyüyor ya da uzuyor her neyse. Ancak ben nereyi seçtiysem sadece oranın istediğim kadar uzamasını istiyorum. İzlediğim yabancı adam dediğim gibi yapabiliyor. .

R'ye bastığınızda eksenlerin gelmesi lazım ekrana. İstediğinizden tutup çektiğinizde o eksende genişler. Eğer sağdaki menüde "scale" kısmı kilitliyse, ne taraftan çekerseniz çekin her eksen aynı oranda genişler.

Eki Görüntüle 676215
İşaretli kısma bakın motorunuzdan. (Sağda)
Bahsettiğim şey o değildi,ben sadece sağa veya sadece yukarı tarzında sormuştum.O ayar zaten default olarak kilitli değil.Yine de teşekkürler.

Edit: Nasıl yapıldığını buldum modes kısmında, brush editing bölümünden yapılıyormuş.
Kısayol Tuşu: Shift+4

R'ye bastığınızda eksenlerin gelmesi lazım ekrana. İstediğinizden tutup çektiğinizde o eksende genişler. Eğer sağdaki menüde "scale" kısmı kilitliyse, ne taraftan çekerseniz çekin her eksen aynı oranda genişler.

ue.jpg

İşaretli kısma bakın motorunuzdan. (Sağda)

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
ben nesneyi büyüttüğümde mesela bir materyal atadım diyelim nesne büyüyünce materyal tek bir parça gibi değil karelerden birden fazla gözüküyor. Kısacası kareler sayılıyor. Onu nasıl tek bir parçaymış gibi yaparım.

Artı -2 Eksi

Geri
Yukarı